آغاز ثبتنام دور جدید قرعه کشی خودرو در سامانه

تبلیغات بنری

مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی گفت: نمایندگی ریاضی به منظور ثبت نام خودروهای وارداتی از امروز دوشنبه آغاز شد و تا پنجشنبه ادامه دارد. عرضه و ثبت نام در سامانه خودروهای وارداتی از فردا سه شنبه آغاز و تا شنبه ادامه دارد. ضمنا امکان تمدید این مهلت وجود دارد.

وی افزود: بر اساس آنچه در مصوبه 543 شورای رقابت مشخص شده است، برگزیدگان واجد شرایط رده بندی خواهند شد. در این تصمیم، حداقل سن متقاضیان 18 سال، داشتن گواهینامه معتبر، نداشتن پلاک فعال، عدم خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا در 48 ماه گذشته و از سایر شرکت‌های 24 ماه گذشته و انتقال امتیاز ممنوع است.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی گفت: همچنین بر اساس اصلاحیه مصوبه شماره 543 شورای رقابت، در صورتی که پلاک 5 سال فعال باشد، پلاک آزاد محسوب می شود و این افراد می توانند ثبت نام کنند.

به گفته تقدسی، اسامی ارسالی از سوی بانک ها مجاز به ثبت نام خودروهای وارداتی است و بانک های مجاز به وکالت عبارتند از: بانک ملت، سیبه، کشوری، دی، رسالت، تعاون توسعه، پاسارگاد، تجارت، سینا، بانک پست، آیینه. امت و سعادت و صادرات، ایران زمین، مهر ایران و ملتهاست.

مهدی الزغمی معاون امنیتی وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت درباره زمان عرضه خودروهای وارداتی گفت: از امروز دوشنبه 27 تیرماه فرآیند نمایندگی وجوهی به مبلغ 500 میلیون تومان آغاز شد. شرط اساسی برای ثبت نام متقاضیان تا پنجشنبه 21 ژوئیه فرصت دارند تا از حساب خود نمایندگی داشته باشند.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر این اساس از فردا فرآیند ثبت نام در سامانه یکپارچه آغاز می شود.

وی گفت: پس از این راه اندازی مشتریان قدیمی یعنی افرادی که در زمستان 1401 هجری شمسی ثبت نام کرده اند نسبت به سایرین اولویتی نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که محصولاتی از شرکت های تویوتا، هونگکی، هوندا، سانگ یانگ، هاوال، سوزوکی، باستیون، نیسان، اشکودا و … در مدل های مختلف عرضه خواهند شد.
چگونه یک حساب نمایندگی باز کنیم؟

بر اساس اعلام خودروسازان، موجودی این حساب ها و مدت زمان مسدود شدن وجوه در حساب مشتری بسته به نوع خودرو متفاوت بوده و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

حساب نمایندگی نوعی حساب بانکی است که به حساب معاملاتی مرتبط است و به عنوان راه حلی برای برداشت وجوه مورد نیاز برای تراکنش مستقیماً از حساب مشتری استفاده می شود.

معمولاً مشتریان و دارندگان این حساب‌ها به کارگزاران یا شرکت‌های خودروسازی این اختیار را می‌دهند تا وجوهی را برای سفارش‌ها و خریدها مستقیماً از حساب‌های شخصی خود تا زمان مورد نیاز نگهداری کنند.

یکی از مزیت های اصلی اکانت های عامل، سرعت یافتن معامله و صرفه جویی در زمان است. با این راه حل، دیگر نیازی به شارژ حساب بانکی خود برای هر تراکنش ندارید. کارگزار به طور خودکار مبلغ مورد نیاز را از حساب بانکی شما برداشت می کند.

برای افتتاح حساب نمایندگی، اولین قدم افتتاح حساب وام کوتاه مدت در یکی از بانک های ایران خودرو و سایپا است. اما اگر قبلاً در این بانک ها حساب داشته اید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.

حال باید برای نمایندگی حساب خود به یکی از شعب بانک های ذکر شده مراجعه کنید. البته اگر قبلاً در بانک های تجاری یا ملی حساب باز کرده اید، می توانید این کار را به صورت آنلاین نیز انجام دهید. دارندگان حساب های تجاری می توانند به سامانه بانک تجارت و دارندگان حساب های ملی برای نمایندگی به سامانه فیروز مراجعه کنند.

توجه داشته باشید که فقط حساب برندگان طرح های فروش خودرو مسدود می شود اما از حساب مشتریانی که برنده نشده اند مبلغی برداشت نمی شود.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب نمایندگی بسته به بانک درخواستی متفاوت است. برای این منظور همه بانک ها از مشتریان درخواست می کنند که مدارک شناسایی ارائه کنند، اما برخی از بانک ها معرفی نامه از کارگزار بورس یا نامه درخواست حساب نمایندگی را می طلبند. برخی از بانک ها علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد، ارائه اسناد درآمدی را نیز ضروری می دانند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *