اطلاعیه مهم بانک رفاه کارگران خطاب به بازنشستگان و مستمری بگیران

تبلیغات بنری

اسماعیل الغنی درباره تصمیمات اخیر برای واگذاری بانک الرفح گفت: در حال حاضر 34 درصد از مدیریت بانک الرفح را اداره کل تامین اجتماعی در اختیار دارد و به دلیل عدم واگذاری سهام، 66 درصد از مدیریت بانک الرفح را در اختیار دارد. این بانک متعلق به وزارت اقتصاد است اما در حال حاضر 100 درصد سهامدار سازمان تامین اجتماعی است. پیگیری هایی در این زمینه انجام شده اما این پیگیری ها از سوی بانک نیست و در سطح بالاتری اجرا می شود.

وی در خصوص حفظ منافع کارگران و بازنشستگان در واگذاری سهام بانک الرفح گفت: سهام بانک الرفح هنوز واگذار نشده است اما در صورت انجام واگذاری، سیاست ها به گونه ای خواهد بود که بخشی از سهام تبدیل شود. به کارگران واگذار می شود و برنامه ها این است که خود صندوق های بازنشستگی و خود بازنشستگان سهامدار شوند.

مدیرعامل بانک الرفح درباره روند دستیابی به دارایی های مازاد بانک الرفح ادامه داد: بر اساس اطلاعیه هایی که منتشر خواهد شد، هر فرد واجد شرایط می تواند در فرآیند دستیابی به دارایی های مازاد بانک الرفح شرکت کند. ما تمامی سهام شرکت ها و ساختمان ها را تبلیغ می کنیم و گاهی به صورت نقد یا اقساطی به فروش می رسند. املاک گران قیمت به دلیل نداشتن قدرت خرید مردم هنوز به فروش نرسیده است.
وی با بیان اینکه املاک و سهام بانک الرفح به طور مرتب برای فروش اعلام می شود و تمامی املاک مازاد این بانک بیش از دو بار اعلام شده است، افزود: در سال 1401 بانک الرفح بیشترین تراکنش را در بین سایر بانک ها داشته است ، به 30 هزار میلیارد تومان رسید. املاک مازاد بانک رفاه واگذار شد. آمار فروش و واگذاری املاک الرفح در مازا بانک در سال گذشته نادرست است زیرا هنوز صورت های مالی تنظیم نشده است و پس از تکمیل صورت های مالی، میزان دقیق واگذاری ها در سال 1402 اعلام می شود.
وی گفت: امسال مجددا تمامی املاک مازاد اعلام می شود و البته این اطلاعیه ها باید با قیمت های به روز منتشر شود. کلیه سهام بانک ها به جز سهام فعال مانند شرکت های فناوری اطلاعات، بورس و کارگزاری واگذار می شود.

مدیرعامل بانک الرفح در خصوص اعطای تسهیلات به بازنشستگان نیز تائید کرد: توانستیم سقف تسهیلات بازنشستگان را از 20 به 30 میلیون تومان افزایش دهیم و خوشبختانه در اعطای تسهیلات به بازنشستگان معوقه نداریم و بازنشستگان و کارگران جزو قابل اعتماد ترین ها هستند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *