اطلاعیه مهم برای کسانیکه سهام عدالت دارند

تبلیغات بنری

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در 8 فروردین 1403 هجری شمسی در رسانه ملی ابراز امیدواری کرد که خرداد آینده سود فاز سوم واریز و سهام تسویه شود. سود سهام مربوط به عملکرد مالی هزار و 401 شرکت است که مرحله اول آن در آذرماه سال گذشته و مرحله دوم واریز آن در 3 اسفند ماه انجام شده است. اما خرداد تمام شد و هنوز خبری از تقسیم سود نیست!

عدم واریز سود مرحله سوم و تسویه سهام که برخی از حاضران از آن گلایه داشتند به عنوان مثال خانم قاسمی گفت: اگر دلیلی برای واریز سود نیست، چرا تاریخ خرداد اعلام شده است؟ دلیل عدم تقسیم سود چیست؟ آیا متخلفان مجازات خواهند شد؟
سادات یکی دیگر از حاضران گفت: بر اساس قانون تجارت، شرکت‌ها باید تا الان سود سهام عدالت را پرداخت می‌کردند، یعنی تخلف آشکار است و باید با متخلفان برخورد جدی شود. ”

در ادامه عسگری دیگر یکی از مصاحبه شوندگان اظهار داشت: عدم واریز سود سهام عدالت به وضوح به معنای ضایع شدن حقوق حدود نیم میلیون ایرانی است و این موضوع در قالب دومینو ادامه خواهد داشت.

چندی پیش باشگاه خبرنگاران جوان برای پیگیری آخرین جزئیات فاز سوم تقسیم سود به سراغ ولی الله الجعفری، مدیر کنترل صادرات سازمان بورس و اوراق بهادار رفت تاکنون سود سهام جمع آوری شده است.» عملکرد مالی سال 1401 شرکت ها به طور عادلانه محقق نشده است و اگر بتوانیم این سودها را وصول کنیم از شورای عالی شرکت مجوز می گیریم. بورس اوراق بهادار برای تسویه سود سهام.

این مقام مسئول اضافه کرد: به محض دریافت مابقی سود از عملکرد مالی 1401 شرکت بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، این سود را به مشمولان واریز می کنیم، اما متاسفانه زمان مشخص برای وصول این است. سود هنوز مشخص نیست

به گفته مسئولان این تاخیر به دلیل عدم پرداخت سود سهام به دلیل سوء نیت برخی شرکت ها است! شرکت‌هایی که پیش‌تر از سوی سپرده‌گذاری مرکزی اعلام شده بود: صنایع سیمان دشستان، گروه مپنا و انرژی فجر خلیج‌فارس هیچ مبلغی را برای فاز اول و دوم سود خود به حساب سمات واریز نکرده‌اند. شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و شرکت پارس سویچ نیز وجوه فاز دوم را پرداخت نکردند.

اما اکنون تعداد شرکت های بدحساب کاهش یافته است تا جایی که مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اکنون سه شرکت سود سهام عملکرد مالی 1401 خود را پرداخت نکرده اند و بورس اوراق بهادار نیز سود سهام خود را با عملکرد مالی 1401 پرداخت نکرده است. کمیسیون همچنان به دریافت این سود سهام ادامه می دهد.

عدم تسویه سود و انتظارات سهامداران همواره فرصت مناسبی را برای سودجویان فراهم می کند و در همین راستا مهدی حاجیوند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامداران توجه داشته باشند: سود سهام فقط موجب خواهد شد. به شماره شبای ثبت نام شده افراد در سامانه سجام واریز می شود و واریز نمی شود. مشارکت کنندگان.

این مسئول افزود: سهامداران باید هوشیار باشند و اخبار مربوط به تقسیم سود سهام را فقط از خبرگزاری های رسمی و رسانه ملی دنبال کنند تا خدای ناکرده در دام بهره برداران نیفتند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا پرونده های مرحله سوم و تسویه سود در نهایت انجام می شود و آیا با شرکت هایی که در این زمینه وعده بد داده اند برخورد خواهد شد؟ باشگاه خبرنگاران جوان به واریز سود سومین دوره ادامه می دهد.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *