افزایش مبلغ کالابرگ ؟ هدیه ویژه دولت به مردم درباره یارانه

تبلیغات بنری

حمایت نقدی کمک مالی و حمایت دولت به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر است. کمک هزینه معیشت در دو مرحله به مشمولان واریز می شود. در زیر به جزئیات بیشتر اشاره خواهیم کرد.

سید صولت مرتضوی دیروز در جلسه صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و بادیه نشینان اظهار داشت: طی دو سال گذشته تعداد کشاورزان و روستاییان بیمه شده تقریبا معادل کل دوره تاسیس صندوق افزایش یافته است. . صندوق و اکنون یک میلیون و 36 هزار نفر جدید برای این صندوق تامین شده است.

وی در خصوص حمایت افزود: در بحث دغدغه معیشت افراد مختلف به ویژه اقشار کم درآمد، دو طرح مجزا اجرا شد که یکی از آن ها پرداخت مستمری یا کمک معیشتی به اقشار مختلف جامعه بود. طرح جامعه و حمایت از مادران شیرده و نوزادان.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در این دولت و در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان به طرح جمعیت جوانان توجه ویژه شده است و اکنون در صندوق کشاورزان و روستاییان عشایر بیش از 500 هزار و از جمله زنان بادیه نشین، روستائیان و کشاورزان هستند.

معاون رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این گردهمایی گفت: پوشش بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و بادیه نشینان تا سال آینده باید به بیش از 50 درصد برسد اما تا آن زمان. ، باید یکی از کم محروم ترین فرمانداری ها باشد.

علی رضا عسگریان ادامه داد: صندوق روستایی و بادیه نشینان صندوق فوق العاده ای است و من به شخصه همیشه فکر می کنم که صندوق ها مشکلات زیادی ایجاد کردند اما صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و بادیه نشینان پیشرفت خوبی داشته است.

وی در خصوص حمایت افزود: این صندوق به خوبی شکل گرفت و به همین دلیل پیشرفت خوبی دارد. کارمندان زیادی در صندوق ها کار می کنند و این چسبندگی به هیچ وجه قابل حل نیست، اما در مورد صندوق روستاییان و بادیه نشینان اینطور نیست.

معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این صندوق می تواند به بیمه اصلی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و بادیه نشینان تعادل بین منابع و هزینه ها است. صندوق های بیمه از معدود صندوق هایی هستند که آینده را می بینند و بر اساس آن عمل می کنند و تا زمانی که آینده را به خوبی نبینند، تعادل برقرار نمی کنند.

وی در خصوص حمایت ها نیز تاکید کرد: صندوق تامین اجتماعی حداکثر 5 درصد و در صندوق بازنشستگی کشوری به 8 درصد می رسد و صندوق روستایی و بادیه نشین نیز 51 درصد از سود سرمایه گذاری ها را تامین می کند. و سهمی که دولت به این صندوق می پردازد 49 درصد است و عسگریان تاکید کرد: برای پایداری منابع صندوق باید اقداماتی از جمله رشد متوازن و متناسب خدمات صندوق در مناطق مختلف انجام شود. سهم استان سیستان و بلوچستان 4 درصد و کرمان 6 درصد از کل کشور است که درصد بسیار کمی است و باید متناسب و با رغبت در بین مناطق محروم توزیع شود.

وی گفت: باید میزان آموزش ارباب رجوع در مناطق محروم افزایش یابد و نیروی بیشتری در آنجا جذب شود.

معاون اجرایی صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستائیان و بادیه نشینان کشور همچنین به برنامه دولت برای تحت پوشش قرار دادن مادران روستایی اشاره کرد و گفت: علاوه بر پوشش 300 هزار مادر روستایی، 200 هزار نفر دیگر نیز به زودی بیمه شده و از خدمات و مستمری رایگان برخوردار خواهند شد. .

سجاد طاهری درباره این حمایت ها گفت: توانستیم طی دو سال گذشته بیش از یک میلیون و 35 هزار کشاورز روستایی و بادیه نشین فاقد بیمه اجتماعی را در کشور تامین کنیم که این رقم معادل تقریبا 50 درصد از کل عملکرد صندوق است. وی گفت: این صندوق تنها در دو سال اخیر معادل 99 درصد عملکرد دولت سیزدهم و بیش از 80 سال است. درصد عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم.

معاون امور استانداری صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستائیان و بادیه نشینان کشور ادامه داد: برای اولین بار بحث درمان تکمیلی برای کسانی که کمترین حقوق بازنشستگی را دارند اجرا شده است و انشاالله تلاش خواهیم کرد و برنامه ریزی برای اجرای آن در سایر استان ها.

این بیمه تکمیلی در سه استان همدان، آذربایجان شرقی و اصفهان اجرا شد اما برای اجرای آن در تمام استان های کشور متأسفانه تفاهم نامه ای از سوی هیئت امنا برای جلوگیری از ما صادر شد، اما در تلاش هستیم تا اجرا کنیم. این اقدام مجدداً بیان کرد: یکی از کارهای بزرگی که صندوق انجام داده این است که 311 هزار کارگر زن روستایی و غیر بادیه‌نشین را تحت پوشش قرار داده‌ایم که حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت شده است. از یک میلیون بیمه شده حدود 600 هزار نفر را زنان روستایی و بادیه نشین تشکیل می دهند و این درصد بسیار خوبی است.

طاهری در خصوص آمارهای تحت پوشش این صندوق گفت: تعداد کل اعضای صندوق بیش از 3 میلیون نفر است و دیگر صندوق کمی نیست و بعد از تامین اجتماعی بزرگترین صندوق رفاه اجتماعی کشور هستیم.

وی تاکید کرد: در مورد مستمری بگیران نیز توانستیم حقوق بازنشستگان را به میزان تقریبی 210 درصد افزایش دهیم و در سایر مقاطع طی سه سال مستمری آنها 83 درصد افزایش یافت.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *