با این ذکر جادویی از تمام گناهان و وسوسه های شیطان دور می مانید

تبلیغات بنری

وسوسه های شیطانی چیزی است که همه انسان ها در آن گرفتار می شوند و تا زمانی که در دل هستند و به زبان بیان نمی شوند، گناه محسوب نمی شوند. شیطان با ابزار شهوت و خیال و وهم انسان را دعوت می کند و او را به گناه وسوسه می کند و وسوسه های شیطان باعث شر و گناه می شود. راه درمان و دفع وسوسه های شیطانی، دین است و بهترین راه فرار از شر شیطان، ایمان قوی و الهام از طریق نماز است.

شیطان با وسوسه انسان را به گناه سوق می دهد

قدرت شیطان محدود به نفوذ در افکارش است نه در بدنش. شیطان فقط می تواند انسان را وسوسه کند و چیزهای دروغین را در نظر او خوب جلوه دهد، اما نمی تواند وجود انسان را در قالب نیرویی قدرتمند کنترل کند و او را به کارهای بد وادار کند. وجود وسوسه گناه محسوب نمی شود. سایر ائمه وجود وسوسه ها را سرزنش نکردند، بلکه راهکار عملی برای کاهش آن ارائه کردند.
ما هیچ اختیاری بر شما نداریم جز اینکه شما را بخوانیم و اجابت کنیم، پس نافرمانی نکنید و از خود بترسید (ابراهیم، ​​آیه 22).

شیطان در روز قیامت گمراهان را خطاب می کند و می گوید: من در دنیا بر شما قدرت و اختیاری نداشتم جز اینکه شما را به باطل دعوت کردم و شما پاسخ دادید. پس من را به خاطر اشتباهت سرزنش نکن، بلکه خودت مستحق سرزنش هستی.

درمان وسوسه
شیطان با ابزار شهوت و خیال و وهم انسان را دعوت می کند و او را به گناه وسوسه می کند. گناه وقتی در مرحله وسوسه باشد به راحتی قابل درمان است. چند راه حل برای درمان وسوسه عبارتند از:

به یاد خدا باش

همانا کسانی که از خدا می ترسند، اگر نصیبشان از شیطان باشد، یاد کنند، پس می فهمند (اعراف: 201).

اهل تقوا هر گاه شیطان به سراغشان می آید برگردند و به او پیشنهادهایی بدهند، پس فوراً به یاد خدا می افتند و متوجه می شوند که این فکر از او نیست، پس آن را رد می کند. همین است و وقتی عقب نشینی می کند، آرام می گیرد.

دعا و ذکر برای دفع وسوسه

خواندن برخی از آیات و روایات برای دفع وسوسه و خودخواهی مفید است.

حمد و ذکر حضرت عیسی علیه السلام برای دفع وسوسه شیطان بود: «سبحان الله پرکننده آسمانها و زمین و قلم سخن و همسر عرش و رضای خود. “

پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

هر کس هر روز ده مرتبه این سخنان را بگوید خداوند او را از شر شیطان و جنودش حفظ کند و این جمله این است: به سوی شما بازگشتم، آیا معبودی جز خدا نیست و تب و ناراحتی داشته باشید. خداوند اراده می کند و حمد و ستایش برای آن نعمت است.» الحمد لله سعادت، الحمدلله معجزات، الحمدلله برای گناهان، مصیبت بر خدا، مصیبت بر خدا، و بر کسانی که برمی گردند، سختی ها به خواست خدا و تصمیمات گرفته شده با توکل بر خدا و دشمنان بر اطاعت خدا و بر اطاعت از خدا، و هیچ قدرتی نیست جز در خداوند متعال و بزرگ.

امیرالمؤمنین علیه السلام:

اگر شیطان با یکی از شما نجوا کند به خدا پناه می برد و می گوید: آمین رضی الله عنه خالصانه.

امام صادق (علیه السلام):

آدم علیه السلام از ناراحتی و اندوه خود به درگاه خداوند شکایت کرد، پس جبرئیل نازل شد و گفت: هیچ نیرویی و نیرویی جز به خدا نیست، پس آدم گفت و از اندوه گمراهی پدید آمد.

امام صادق (علیه السلام) نیز در مقاله ای دیگر می فرماید:
مردی به پیامبر (ص) از وسوسه‌ای که بر او وارد شده بود و بدهی‌ها و مخارجی که به خانواده‌اش داشت، شکایت کرد و این جمله را تکرار کرد: «با تکیه بر علی زنده که نمی‌میرد. و الحمدلله که زن و فرزندی ندارد.» در پادشاه گفت: «متحیر شدم و گفتم الله اکبر و دیری نگذشت که برگشت و گفت: این. وسوسه ام تمام شد، قرضم ادا شد و روزی ام وسعت یافت».

عبدالله بن سنان می گوید: مردی از فراوانی آرزوها و آرزوها نزد صادق علیه السلام شکایت کرد، حضرت فرمود: دستت را بر سینه خود بگذار و بگو: بسم الله و الله محمد است. ای رسول خدا، و هیچ قدرتی نیست مگر در خدای متعال، ای خدای بزرگ، پاک کن، پس دستت را بر شکمت بگذار و همان سه کلمه را تکرار کن بار. خداوند با این عمل وسوسه را برطرف کند. آن شخص گفت من از روی آرزو در نماز حاضر نشدم.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *