برای آسان شدن ازدواج کردن این دعا معجزه میکند

تبلیغات بنری

ازدواج سنت است که اسلام برای تکمیل دین به آن اشاره کرده است و در این مقاله سوره ای بسیار مفید برای تسهیل ازدواج به شما خواهیم گفت.

سوره مبارکه طه، سوره شماره 20 قرآن کریم و دارای 135 آیه است.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در خصوص فضیلت این سوره می فرماید: «کسی که سوره طه را در قیامت بخواند اجر همه مهاجران و انصار را خواهد داشت». (1)

همچنین درباره او می فرماید: «خداوند متعال دو هزار سال قبل از خلقت آدم علیه السلام سوره یسوته را قرائت کرد و چون فرشتگان خدا آن را شنیدند گفتند: خوشا به حال امت». این سوره ها نازل شد، پس خوشا به حال کسی که این سوره ها را در خود جمع کرد و خوشا به حال کسی که تلاوت این سوره ها را زبانش بر زبان آورد.(2).

از اسحاق بن عمار از صادق علیه السلام فرمود: از خواندن سوره طه دست نکشید که خداوند آن را دوست دارد و هر که آن را بخواند محبوب او خواهد بود و هر که ادامه دهد. برای خواندن آن، خداوند آن را به صورت عمومی خواهد نوشت. در قیامت کار خود را با دست راستش می دهد و کارش را از نظر اسلام قضاوت نمی کند و هر چه او را پسندیده به او پاداش می دهد» (3).

آثار و برکات سوره طه

1) در نامزدی پاسخ مثبت بگیرید

از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم روایت شده است: «کسی که سوره طه را بنویسد و جامه سبز بپوشاند و به ایراد خطبه برود، آبروی او رد نمی شود. حاجت او برآورده خواهد شد.» (4)

2) تسهیل ازدواج

امام صادق (علیه السلام) فرمود: «کسی که خواستگاری ندارد یا خواستگارش را جواب نمی دهد، سوره طه را بخواند و خود را بشوید و مقداری از آب آن را بر صورتش بریزد. خدا ازدواجش را آسان کند.» (5)

3) برای رفع نیازهای بزرگ

در مورد گناهان کبیره صد مرتبه طه می گوید و یک مرتبه سوره قل هو الله احد را می خواند و صد مرتبه طه می گوید و یک بار سوره قل هو الله را می خواند و اگر توحید را تمام کند هفت بار تکرار می کند. هفت مرتبه و هشتصد مرتبه بخواند، سپس 17 مرتبه سوره قل هو الله یک را بخواند تا آخرش خداوند خواسته اش را برآورده کند. این تجربه و آزمایش شده است (6).

4) ترس از دزد و درنده

به نقل از امام موسی کاظم علیه السلام: هر که در سفر است و از دزد و وحشی می ترسد، سوره طه را بر گردن حیوان خود بنویسد (7).

5) بهبود بیماری های دهان

برای هر نوع در دهان آیات[5-1] آن را یادداشت کنید و نزد خود نگه دارید. (8)

توجه داشته باشید:

(1) مجمع البیان، ج 7، ص 5

(۲) الدر المنثور، ج ۴، ص ۲۸۸

(3) ثواب الاعمال، ص 108

(۴) تفسیر البرهان، ج ۳، ص ۶۹۶

(5) همان

(۶) اورمیایی کشکول، ص ۳۱۲

(8) شفا از طریق قرآن، ص 59
(7) پزشکی برای علائم، ص 37

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *