برای نخستین بار یک زن به ریاست ستاد ارتش منصوب شد + عکس

تبلیغات بنری

به گزارش سارین، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه (3 ژوئیه) ژنرال ژن کاریگنان را به عنوان رئیس ستاد ارتش کانادا منصوب کرد. ترودو در اعلام این خبر گفت که مطمئن است کانادا با انتصاب کاریگنان “ایمن تر، قوی تر و آماده تر برای مقابله با چالش های امنیتی جهانی” خواهد شد.

به گزارش دویچه وله، این اولین بار در کانادا است که یک زن به عنوان رئیس ستاد ارتش در این کشور مشغول می شود. ژنرال کاریگنان در مراسمی رسمی در 18 جولای جانشین ژنرال وین ایر خواهد شد که بازنشسته شد. نخست وزیر کانادا هنگام معرفی کارینان به عنوان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح، از «رهبری و تعهد برجسته» او در قبال نیروهای مسلح تمجید کرد.

به دنبال صدها اتهامات سوء رفتار جنسی در ارتش، از جمله توسط فرماندهان عالی رتبه، کاریگنان در سه سال گذشته مسئول مبارزه با آزار و اذیت، تبعیض جنسیتی و سوء استفاده در نیروهای مسلح بوده است.

او در طول 35 سال خدمت در ارتش کانادا، فرماندهی نیروهای نظامی در افغانستان، بوسنی و هرزگوین، عراق و سوریه را بر عهده داشت و بین سال‌های 2029 تا 2020 مأموریت آموزشی ناتو در عراق را رهبری کرد.

Carignan به عنوان فرمانده ارتش منصوب شد در حالی که کانادا تحت فشار متحدان خود برای افزایش هزینه های دفاعی است. نیروهای مسلح این کشور در جذب اعضای جدید چندان موفق نبوده و نوسازی تجهیزات نظامی قدیمی نیز به کندی انجام می شود. بر اساس آمار دولتی، تا ماه می 2023، درصد زنان در ارتش کانادا به 16 درصد رسیده است. هدف کانادا افزایش سهم زنان در ارتش به 25 درصد تا سال 2026 است.

ترودو پس از روی کار آمدن در سال 2015 سیاست هایی را برای ترویج و پیشبرد برابری جنسیتی دنبال کرد. در سال 2018، او برندا لاکی را به عنوان اولین رئیس زن پلیس فدرال کانادا منصوب کرد.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *