تقاضای مردم نیشتارود برای فیبر نوری بیشتر از روند جهانی است – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهان

تبلیغات بنری

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت انتقال داده آسیاتک؛ مراسم افتتاحیه پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) منازل و شرکت ها در شهر نیشتارود روز پنجشنبه 24 خرداد 1403 هجری شمسی با حضور رضا باقری عسل معاون پارلمانی، محلی، منطقه ای و منطقه ای وزیر کشور برگزار شد. ارتباطات و فناوری ارتباطات. مدیران شرکت آسیاتک در دبیرستان دخترانه الرازی و سرعت سرویس اینترنت پرسرعت فیبر نوری در این شهر رونمایی شد.

88 هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش شبکه فیبر نوری هستند

در این مراسم محمد بابایی معاون بازرگانی آسیاتک با بیان اینکه آسیاتک پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و مشاغل در 15 شهر استان مازندران را بر عهده دارد، اظهار داشت: امروز آسیاتک در شهرستان های چالوس حضور دارد. ، نیشترود، عباس آباد، نیکا و کیاکلا در حال حاضر خدمات اینترنت پرسرعت فیبر نوری ارائه می شود و پروژه ساخت آسیاتک نیز در شهرهای خرم آباد، رامسر، نوشهر، سلمانشهر و حشیرود در حال اجراست. بر اساس برآورد آسیاتک، تکمیل این پروژه در استان مازندران به 386 کیلومتر حفاری نیاز دارد که تاکنون 60 درصد آن انجام شده و 88 هزار و 617 خانوار مازندران تحت پوشش اینترنت فیبر نوری قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه آسیاتک با حفاری 11 و نیم کیلومتری و تحت پوشش قرار دادن بیش از 2100 منزل به 100 درصد تعهدات خود در شهرستان نیشترود عمل کرد، تاکید کرد: امروز 310 مشترک از خدمات اینترنت پرسرعت فیبر نوری آسیاتک در حال استفاده از آن هستند. نیشتارود. در حالی که روند جهانی نشان می دهد که در سال اول ارائه این سرویس تعداد مشترکان در یک شهر به 15 درصد نمی رسد، اما این امر در نیشتارود محقق شده و این یک دستاورد بزرگ محسوب می شود.

توسعه شبکه فیبر نوری در شهرهای کوچک برای دستیابی به دسترسی عادلانه

استقبال مردم نیشتارود از فیبر نوری بالاتر از روند جهانی است

معاون وزیر ارتباطات در بخشی دیگر از این مراسم به وجود مشکلاتی در حوزه ارتباطات ثابت در گذشته اشاره کرد و گفت: در این راستا با تشکیل صندوق توسعه برای اجرای پروژه، اقدامات لازم آغاز شده است. پروژه فیبر نوری و در ادامه مجوز UNSP و… برای اپراتورها، همکاری در این زمینه ادامه یافته است، امروز هفت میلیون خانواده ایرانی تحت پوشش شبکه فیبر نوری هستند ساخت پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در حدود 500 شهر در حال انجام است و در بیش از 200 شهر، شهروندان به اینترنت فیبر نوری متصل می شوند.

عسل باقری با تاکید بر اینکه پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در شهرهای کوچک برای اطمینان از دسترسی عادلانه آغاز شد، افزود: دسترسی از آن جهت حائز اهمیت است که امکان دسترسی متنوع و کاربری های متنوع را برای کاربران فراهم می کند. بنابراین، توسعه شبکه فیبر نوری راهی برای جبران کیفیت نیست، بلکه هدف از انجام این کار تسهیل تجارت جدید است. امروزه توسعه فیبرهای نوری نه تنها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بلکه در زمینه های دیگری مانند حمل و نقل هوشمند، توسعه شهر هوشمند، جراحی از راه دور و غیره که مرحله آزمایشی را پشت سر گذاشته اند نیز قابل استفاده است. جهان.

فیبر نوری آینده شهرها را تضمین می کند!

وی خطاب به شهرداران ابراز خرسندی کرد که این افتتاحیه در مکانی انجام می شود که مردم قبل از این مراسم از خدمات فیبر نوری استفاده می کنند و ارائه خدمات به مردم به آینده نامعلومی موکول نشده و آینده ارتباطی آنها موکول نشده است. امن شده است! برخی از شهرداران نگاه سنتی به فیبر نوری دارند و معتقدند این طرح با هدف تجاری اجرا می شود، اما باید بدانند که فیبر نوری برای ایجاد شهر هوشمند و اقتصاد و حمل و نقل شهر هوشمند لازم و ضروری است.

استاندار خواستار تسریع در توسعه شبکه فیبر نوری شد

در ادامه این مراسم حکمت داغ لیری سرپرست فرمانداری تنکابن نیز با تاکید بر اینکه عدم گزارش و گزارش دستاوردها ظلم به مردم است، گزارشی آماری از اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری منازل و منازل ارائه کرد. مشاغل در شهرستان نیشتارود. وی همچنین ادامه داد: نیاز به رسیدن این فناوری به علم و… در شهرها و روستاها احساس می شود و این طرح باید به سرعت اجرایی شود.

تبلیغات بنری

mehrnews به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *