تمام هتل‌های کوثر بنیاد شهید به کتابخانه مجهز شدند/ مراکز گردشگری سلامت و کتابخانه‌های هتلی راه اندازی شدند

تبلیغات بنری

برای گزارش دادن سارین معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با قدردانی از تلاش های فرهنگی متولیان سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری الکوثر برای تجهیز هتل های این سازمان به کتابخانه گفت: راه اندازی کتابخانه در هتل در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ارتقای فرهنگ سبک زندگی شهدا می باشد.


ترویج فرهنگ سبک زندگی ایثارگران با احداث کتابخانه در هتل های بنیاد شهید

الهاشمی افزود: با تجربیات به دست آمده توسط همکاران و امکانات موجود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین فضای موجود در سازمان میراث فرهنگی، این اقدام و سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری می تواند گسترش یابد. کوثر می خواهد موتور محرکه این حوزه انتقال تخصص به سایر مجموعه ها باشد و این اتفاق مبارک در تمامی هتل های پنج ستاره کشور رخ دهد.

بنیاد شهید مبدع جایزه کتاب سفر است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با تشریح اینکه تلاش متولیان امر بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی از طریق ساخت کتابخانه هتلداری ارزشمند است، گفت: در سنت ها و آموزش های دینی و ملی ما بر سفر تاکید شده است. و درسی است برای کسب علم و فرار از ظلم شمرده شده است.

مفاهیم سفر در متون مقدس، قرآن، ادعیه و احادیث بسیار است، حتی اگر هتل را به معنای امروزی بدانند.

احمدوند گفت: کتاب و متون پدیده ای فرهنگی به قدمت تاریخ بشر است، بنابراین پیوند کتاب و سفر به فال نیک و سودمند است.


وی در ادامه به ارائه راهکار برای اجرای فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه ساخت کتابخانه در هتل ها پرداخت و پیشنهاد کرد: اگرچه این کار نمادین و ارزشمند است اما راه هایی برای گسترش آن وجود دارد و می توان از کتاب بهره برد. وی در بخش خدمات هتل ها و اقامتگاه ها افزود

داشتن کتابخانه در هتل امتیاز مثبتی است، اما اگر مسافر علاقه مند به رشته ای مانند ادبیات بتواند از امکانات کتابخانه هتل استفاده کند، یکی از ویژگی های هتل در نظر گرفته می شود که در جزئیات پیدا شود و این روش ها می توانند ارزش افزوده ایجاد کنند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری کوثر پیشنهاد می کنم از تولید آثار ادبی در حوزه سفر حمایت کند. تولید داستان سفر یکی از سنت های نویسندگی ماست. می توان یک کتابخانه تخصصی مسافرتی ایجاد کرد و این سازمان می تواند خالق جایزه کتاب سفر نیز باشد. ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از این جایزه حمایت می کنیم. این جایزه می تواند سالانه یا نیمه سالانه برای نویسندگان علاقه مند به نوشتن رمان های مسافرتی درباره ایران باشد. شما می توانید چنین کاری را به عنوان حامی ادبیات سفر انجام دهید.

احمدوند ادامه داد: برخی از کتاب‌های شگفت‌انگیز ایران دارای خواص یادگاری و فرهنگی هستند و می‌توانند معرف فرهنگ، صنعت و هنر ما باشند. این کتاب ها را می توان در فروشگاه های هتل به نمایش گذاشت تا مهمانان بتوانند از آنها به عنوان هدیه و سوغات استفاده کنند.

وی از حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: برای تجهیز کتابخانه ها و حمایت از جایزه سفر و کتاب در کنار بنیاد شهید و امور ایثارگران هستیم. امیدواریم که دیگران در هتل ها، اقامتگاه ها و سایر مکان های عمومی که پتانسیل ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را دارند، از این روند پیروی کنند.

تمامی هتل های کوثر مجهز به کتابخانه هستند

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری کوثر نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت انجام فعالیت های فرهنگی و خدمات گردشگری در هتل های کشور خاطرنشان کرد: از زمانی که در حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری خدمت رسانی کرده و داریم. در سازمان کوثر، فرآیند جدیدی در مدل هتلداری که در ایران شروع کردیم، معرفی شده است. گروه های هتل در دنیا دارای آرم و هویت هستند. در ایران اکثر گروه های هتلداری دولتی یا تحت نظارت نهادهای حاکمیتی هستند که مدل های مدیریت و فعالیت آن ها متفاوت است. تفاوت گروه هتل کوثر با سایر گروه های هتلی این است که با حداکثر ظرفیت به خانواده های شهدا و ایثارگران خدمات ارائه می دهد.

وی افزود: این سازمان فرهنگی و هنری است و قسمت کوچکی از آن حدود 30 درصد گردشگری است بنابراین باید به همه هتل هایمان هویت فرهنگی بدهیم.

ساخت کتابخانه را از سال گذشته در مجموعه هتل کوثر آغاز کردیم و اولین کتابخانه در فضای هتل پنج ستاره خورشید حاتم مشهد افتتاح شد. اکنون با هزینه بسیار کم و با استفاده از فضای موجود هتل، تمامی هتل ها مجهز به کتابخانه هستند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری الکوثر درباره میزان کتاب های آماده شده برای این کتابخانه گفت: کتابخانه های گروه هتل های الکوثر به حدود 4000 نسخه کتاب کودک، مذهبی و ادبی و حدود 3000 نسخه مجهز شدند. کتاب های عناوین به زبان ما در هتل هایی که میزبان مهمانان خارجی و بین المللی هستند، زبان های عربی و انگلیسی را در نظر گرفتیم. خوشبختانه اکنون همه هتل های ما دارای کتابخانه هستند.

وی یادآور شد: با توجه به فرهنگ و الگوی گردشگری در ایران، امکان تجهیز کتابخانه در تمامی هتل های چهار و پنج ستاره کشور وجود دارد. امیدوارم سازمان میراث فرهنگی ایجاد کتابخانه در هتل ها را به صورت استاندارد الزامی کند.

الجعفری تصریح کرد: گردشگری پزشکی نیز برای اولین بار در هتل خورشید حاتم آغاز به کار کرد و امروز این مرکز در چند مجموعه دیگر از جمله هتل حوض و مجتمع گردشگری کوثر البرز به منظور تامین سلامت افتتاح می شود. خدمات به مسافران همچنین برای اولین بار در کشور مجموعه ای از فعالیت ها در زمینه گردشگری پزشکی در هتل ها صورت گرفته است و هتل ها بهترین مراکز جذب توریسم درمانی محسوب می شوند.

لازم به ذکر است در این مراسم کتابخانه های هتل های کوثر در هتل های کوثر البرز، کوثر رامسر، سودکنار انزلی، قدس، سامان، مشهد و ملک شهر اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود. همچنین افتتاح کتابخانه و مرکز گردشگری سلامت در هتل هوزه تهران با حضور مسئولین حاضر در مراسم و اهالی.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *