دارندگان سهام عدالت بخوانند | سود مرحله سوم سهام عدالت کی واریز می شود؟

تبلیغات بنری

برای اولین بار در تاریخ سهام در دولت سیزدهم سود در سه مرحله واریز شد.

در حالی که در سال های گذشته سود سهام در یک مرحله به حساب سهامداران واریز می شد، در سال 1402 هجری قمری مقرر شد که سود سهام در سه مرحله به حساب سهامداران واریز شود. در آغاز زمستان 1402 هجری قمری مرحله اول و در اواسط اسفند 1402 مرحله دوم واریز شد و در آخرین روزهای سال 1402 هجری قمری مرحله سوم تقسیم سود سهام به سهامداران انجام شد. قرار است واریز شود. 'حساب ها. این اقدام دولت گامی تاریخی در عرصه عدالت بود. اما پرداخت مرحله سوم سود سهام به سال 1403 موکول شد و سازمان بورس اعلام کرد که به دلیل عدم واریز سود 8 شرکت به حساب این سازمان، مرحله سوم تقسیم سود سهام به تعویق افتاد.

معامله با 8 شرکت مضطر به کجا رسید؟

پس از اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی اسامی 8 شرکت بزرگی که هنوز سود سهام خود را به حساب سازمان واریز نکرده اند، وزیر اقتصاد با تایید رسیدگی به این موضوع اعلام کرد در صورت عدم رعایت این موضوع، تعهدات خود را از دست خواهند داد. با آنها برخورد خواهد شد.

وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس در ابتدای سال قول دادند که فاز سوم سود سهام عدالت در دو ماهه اول سال واریز شود، اما در ابتدای خرداد ماه هیچ اتفاقی نیفتاد. خبر تقسیم سود و این بار احسان خاندوزی به طور جدی تایید کرد که در روز اول خرداد و قبل از پایان خردادماه، سود به حساب سهامداران شرکت عدالت واریز خواهد شد.

ولی الله الجعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در هفته پایانی خرداد گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده تعدادی از شرکت ها سود سهام خود را به طور کامل تقسیم نکردند و لیست سهام را ارسال کرده ایم. این شرکت ها را به کمیته تخلفات گزارش داد تا در صورت لزوم با آنها برخورد شود.
چرا سود مرحله سوم سهام عدالت واریز نمی شود؟

اردیبهشت ماه سال جاری، ماجد عشقی، رئیس سازمان بورس در رسانه ملی گفت: یک سری اتفاقات رخ داد که باعث شد برخی شرکت ها تخلف کنند و نتوانند سود سهام بدهند. این شرکت ها اغلب با کمبود نقدینگی مواجه هستند. ما همچنین پرداخت سود سهام را توصیه می کنیم. امیدواریم بتوانیم این سودها را جمع آوری کنیم و مابقی سود سهام را تا خرداد ماه پرداخت کنیم.

از سوی دیگر در روزهای پایانی اردیبهشت ماه 1402 هجری شمسی دستیار و مشاور ویژه رئیس سازمان بورس در امور سهام گفت: امیدواریم بتوانیم سود وصول کرده و مابقی سود را تا پایان سال پرداخت کنیم. خرداد هر چند تاریخ مشخص را باید شورای عالی بورس تعیین کند.

در حالی که وزیر اقتصاد در روز اول خرداد 1403 هجری شمسی تایید کرده بود که مرحله سوم سود سهام در پایان خرداد و قبل از پایان دولت سیزدهم واریز می شود، اما به نظر می رسد پرداخت سود سهامداران و … حساب‌ها با هاله‌ای از بلاتکلیفی احاطه شده است و این وعده با وعده‌های عدم پیوستن به وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم همخوانی دارد.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *