دست و پا زدن «اسرائیل» برای فرار از جنگ با حزب‌الله

تبلیغات بنری

به گزارش تارنمای «صدآنلاین»، در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر از تهدیدات خود مبنی بر گسترش حمله به لبنان عقب نشینی می کنند، رسانه های عبری اعلام کردند که اسرائیل آماده توافق با لبنان برای پایان دادن به درگیری است.

و تلاش صهیونیست ها برای توجیه فرار از جنگ با حزب الله

شبکه 14 وابسته به رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد: مقامات اسرائیلی سعی در ایجاد یک روایت گمراه کننده دارند و از طریق آن ادعا می کنند که دستاوردهای بزرگی در جبهه شمالی علیه لبنان داشته اند تا عدم ورود به جنگ با لبنان را توجیه کنند. حزب الله.

نوام امیر، تحلیلگر مسائل نظامی در شبکه 14 رژیم صهیونیستی در این زمینه گفت: شواهد نشان می دهد اسرائیل به دنبال نردبانی برای پایین آمدن از درخت جنگ در شمال (پس گرفتن تهدید حمله به لبنان) است. در این زمینه مقامات اسرائیلی در حال آماده شدن برای روایت دستاوردهای بزرگ علیه حزب الله هستند تا بگویند با وجود این دستاوردها، دیگر نیازی به جنگ در شمال نداریم.

مجله صهیونیستی آیپک نیز در گزارشی از آمادگی اسرائیل برای دستیابی به توافقی سیاسی برای پایان دادن به درگیری با حزب الله خبر داد.

اسرائیل تهدیدات خود علیه لبنان را پس گرفت

این رسانه های صهیونیستی به نقل از منابع بلندپایه سیاسی تایید کردند که تشکیلات سیاسی اسرائیل ترجیح می دهند با حزب الله به توافق برسند تا اسرائیلی ها بتوانند به شهرک های شمالی بازگردند.

از سوی دیگر، روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت در سرمقاله جدید خود اعلام کرد که هیچکس خواهان جنگ با لبنان نیست و اسرائیل تهدیدهای جنگی خود را پس گرفته است.

اسمدار باری نویسنده این مقاله تاکید کرد: باید به تحولات روزهای اخیر توجه کنیم. یوآو گالانت (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) به سفر خود به واشنگتن پایان داد و در جریان آن با مقامات ارشد دولت آمریکا درباره وضعیت نوار غزه و جبهه شمالی در مرز لبنان گفتگو کرد.

گالانت در ادامه این مقاله با آموس هاخشتاین مشاور ویژه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، لوید آستین وزیر دفاع و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد. پس از آن آمریکایی ها با نجیب میقاتی، نخست وزیر دولت موقت لبنان تماس گرفتند و از او خواستند به سمت صلح و آتش بس در جنوب لبنان حرکت کند.

این نویسنده صهیونیست گفت: نجیب میقاتی به این نتیجه رسیده است که تهدیدات اسرائیل در واقع جنگ روانی است. وی در مقابل دوربین های تلویزیونی ایستاد و اعلام کرد که لبنان به دنبال جنگ نیست و کشور صلح است. در همان زمان، میقاتی مشتاق اعلام حمایت خود از حزب الله بود و گفت که ما در کنار حزب الله هستیم که از مرزهای لبنان دفاع می کند.

در ادامه این مطلب روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت تایید کرد که مقامات اسرائیلی نیز از تهدیدات خود برای حمله به لبنان عقب نشینی کردند. حقیقت این است که همه به این نتیجه رسیده اند که جنگ به نفع کسی نیست و اسرائیل می داند که این جنگ موفقیت آمیز نخواهد بود.

در حالی که طی هفته های گذشته مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر، لفاظی های خود علیه لبنان را تشدید کرده و تهدید به گسترش جنگ در جبهه شمالی کرده بودند، یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم علناً آن را تکذیب کرد و تهدیدهای وی برای حمله به لبنان در چند روز گذشته کاهش یافت و خواستار راه حل سیاسی برای حل مناقشات با حزب الله شد.

در همین زمینه، رسانه های عبری اعلام کردند که گالانت در جلسه کابینه تلاش کرد تا راهی برای آتش بس با لبنان بیابد.

این رسانه ها گزارش دادند که ران دریمر، وزیر امور استراتژیک و نتانیاهو در پاسخ به درخواست گالانت، برای آرام کردن اوضاع در شمال گفته اند که خوب است در ازای کمی هماهنگی از جنگ با لبنان جلوگیری شود.

این در حالی است که چند روز پیش یکی از افسران ارشد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی که از جزئیات طرح های جنگی مطلع است در نامه ای به ستاد کل این ارتش نسبت به آغاز عملیات گسترده هشدار داده بود. عملیات نظامی علیه لبنان، به هر قیمتی که باشد، و من از فرماندهان ارتش خواستم به مقامات سیاسی اطلاع دهند که ارتش برای جنگ جاری در لبنان آمادگی ندارد و جنگ با لبنان اسرائیل را به فاجعه راهبردی بسیار بزرگتر از آن سوق خواهد داد. فاجعه لبنان 7 اکتبر.

روزنامه معاریو در گزارشی به قلم آلون بن داوید، کارشناس و نویسنده صهیونیست، تاکید کرد: ارتش آمادگی جنگی گسترده در لبنان را ندارد و نمی تواند به دستاورد بزرگی علیه حزب الله دست یابد یا واقعیت شمال را به طور قابل توجهی تغییر دهد. قبل از. در بهترین حالت، یک جنگ گسترده در شمال به یک شهرک سازی بد و بهای دردناکی برای اسرائیل ختم خواهد شد.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: حزب الله اسرائیل را بسیار بیشتر از طاقت ما تحقیر کرده است و از این رو مقامات اسرائیلی باید برای اثبات توانایی خود در مدیریت جنگ در دو جبهه کاری انجام می دادند. اما می بینیم که مقاماتی مانند یوآو گالانت که لبنان را به بازگشت به عصر حجر تهدید کرد، امروز تهدیدات خود را پس گرفته اند و به دنبال گزینه سیاسی برای پایان دادن به جنگ با حزب الله هستند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *