دعایی برای بخشیده شدن تمامی گناهان کبیره و صغیره

تبلیغات بنری

هر چه بیماری شدیدتر باشد و عوارض آن کشنده تر باشد، دارو و معالجه آن ارزشمندتر می شود. .

درد گناه چراغ عقل را آرام آرام خاموش می کند تا صاحبش کور شود و راه چاه را نشناسد و نتواند مسیر خود را از مسیر تباهی به مسیر سبز زندگی تغییر دهد.

چون بیماری گناه با فطرت پاک انسان ناسازگار است، روز به روز گرفتاران این درد وحشتناک را بدتر می کند و در تضاد زلالی طبیعت و لجن متعفن گناه، عقل خود را نیز از دست می دهند. سلامتی.

البته این تنها عارضه این بیماری است. این درد انسان را مبتلا می کند و او را رها نمی کند، آخرتش را تباه می کند و او را دچار عذاب ها و سختی های دردناک آخرت می کند. مشکلات این دنیا با سختی های دنیا قابل مقایسه نیست و خیلی سخت تر و سنگین تر است.

پس باید از این درد به خدا پناه برد و آن را سریع درمان کرد و بهترین داروها و درمان ها را برای آن استفاده کرد. طبیب القلوب پیامبر رحمت خدا صلی الله علیه و آله و سلم در وصف این درد خلاصه کرد و گفت:

برای تمام دعاها و معالجات برای استغفار؛ هر بیماری درمانی دارد و شفای گناهان، استغفار و استغفار از ذات پاک خداوند است. (جنبه الشیعه، شیخ الحر العاملی، ج 16، ص 68)

استغفار و استغفار ابر رحمتی است که گناهان او را می‌شوید و به او شادی و زندگی می‌بخشد، پس همه به آن نیاز دارند.

استغفار دارویی است که آثار مخرب گناه را در زندگی انسان از بین می برد و عواقب آن را در آخرت از بین می برد.

حالا که اینطور است، باید از دیگران کمک بگیرید. این کار باید انجام شود تا دیگران نیز برای بشریت طلب بخشش کنند. زیرا استغفار از دیگران به هدف پاسخگویی نزدیکتر است و در نتیجه امید به استغفار نیز افزایش می یابد.

اما چگونه می توانید دیگران را به درخواست بخشش جذب کنید؟ خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. اما رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم این مطلب را به صورت جامع و فراگیر بیان می کند و می فرماید:

به معلم قرآن همه خلقت طلب آمرزش می کنند حتی ماهی دریا. (مستدرک الوسائل، ج 1، ص 288)

همانطور که در قرآن کریم در آیه 164 سوره مبارکه آل عمران آمده است: «إِنَّ اللَّهَ عَلَیْهِ الْمُؤْمِنِینَ». [که] «و از میان آنان پیامبرى فرستاد که آیات او را بر آنان تلاوت کرد و آنها را تطهیر کرد و پیش از آن در گمراهى آشکارى به سر مى بردند» که این آیه مقام قرآن را نشان مى دهد معلم.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *