ستاره پرسپولیس راه پارسال را می رود / آقای بیرانوند دیگر کسی شما را نمی خواهد

تبلیغات بنری

به نقطه عطف امروز فوتبال ایران نگاه کنید، علیرضا بیرانوند، بندی در قراردادش که به او اجازه می دهد در صورتی که تا 15 روز بعد از آخرین بازی فصل با او به توافق نرسید، به صورت یک طرفه قراردادش را فسخ کند. اما چرا کسی این موضوع را جدی نگرفت؟ علیرضا بیرانوند پارسال در همان زمان یعنی آخر فصل دقیقا همین کار را کرد. او شخصا به سازمان لیگ رفت و قراردادش را فسخ کرد و همچنان همان داستان های پیوستنش به استقلال ادامه دارد!


فضایی که سال گذشته ایجاد کردید را به یاد داریم اما چرا این ستاره بزرگ و ملی پوش که دیگر هیچکس باورش نمی کند قصد دارد پرسپولیس را ترک کند و دوباره همان راه را طی کند؟ فقط به این دلیل که همیشه نقشه های قدیمی در این فوتبال جواب می داد! سالها سید جلال حسینی و یحیی غلام محمدی می گفتند نمی خواهند ما جام را ببریم و هر سال جام به این دو نفر می رسید و بالای سرشان می رفت! طرحی که امیر قلعه نویی در دهه 80 با دستان خود در پشت صحنه ساخت و جواد نکونام نیز امسال موج آن را سوار کرد!

طرحی که همیشه جواب می داد. اگر موفق شوم، خواهید دید که قدرت من از همه همسایه ها و دشمنانم بیشتر بود که هرگز حریف مغرور من و تیمم نشدند! اما حتی اگر شکست خوردم، تمام ضعف ها و کاستی ها را پشت توهم توطئه ای پنهان کردم که دیگران اجازه ندادند ما پیروز شویم!

حتی امروز هم که مربیان، مدیران و کاپیتان های بزرگ از این برنامه ها استفاده می کنند، به این معنی است که این برنامه ها جواب می دهد و هواداران را گمراه می کند. تا آن روز شک نداشته باشید که رفتار امثال بیرانوند ادامه خواهد داشت، شکستن قرارداد، بازاریابی و سپس بستن قرارداد بالاتر! اما این وسط، اتفاق دیگری در خفا در حال رخ دادن است. اتفاقی که شاید ستاره های بزرگ امروزی به آن توجهی نداشته باشند اما در درازمدت شخصیت و هویت آنها را نزد طرفدارانشان از بین می برد. اوج بازی یک بازیکن چند سال است که همه جور آدمی پولش را می کشند و جذابیتش را می خرند؟

فردا پایین چیکار میکنی؟ آیا تمام زندگی مانند زندگی یک فوتبالیست در طول یک مسابقه است؟ بعد از بازنشستگی نمی خواهد در این فوتبال مربی یا مدیر شود؟ آن روز با این ضایعات مداوم شخصیتش چه خواهد کرد؟ بسیاری از ستاره های تیم های بزرگ هستند که هنوز نزد هواداران اعتبار دارند و به همین دلیل همیشه جایی برای آنها در جدول فوتبال وجود دارد. بعد از پایان دوران حرفه ای آنها جایی در فوتبال ندارند و …

در واقع علیرضا بیرانوند در حال انجام معامله ای است که در کوتاه مدت برایش سود بیشتری خواهد داشت اما در بلندمدت ضرر زیادی خواهد دید. همین رقمی که به راحتی به دست می آید با چند تبلیغ چند میلیارد بیشتر درآمد دارد! امیدوارم بازیکنان ما نگاهی به بازیکنان قدیمی خود بیندازند و فردای خود را در آینه روز خود ببینند.

21025/kh

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *