علوی در در نشست اعضای کارگروه گردشگری تهران خبرداد| افزایش بودجه گردشگری از 3 به 100 میلیارد در شورای ششم

تبلیغات بنری

باید برای تکمیل پروژه صبا عینی تلاش بیشتری صورت گیرد

سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در نشست اعضای کارگروه گردشگری شهر تهران در ایوان ری به اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه گردشگری اشاره کرد. در شورای شهر و مدیریت شهری اظهار داشت: به دلیل علاقه مندی به حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و اوقات فراغت شهروندان بزرگوار تهران، به عضویت کمیته گردشگری درآمدم و با عشق و علاقه این حوزه را دنبال کردم، اما معتقدم که ما وضعیت فعلی با اهداف از پیش تعیین شده فاصله دارد.

وی بیان کرد: زمانی که شورای ششم وظایف خود را بر عهده گرفت، بودجه گردشگری شهر تهران 3 تا 4 میلیارد بود که این میزان را در سال اول بهره برداری به 25 میلیارد و امروز به 100 میلیارد بودجه مستقیم در حوزه گردشگری رساندیم. و امیدواریم طرح گردشگری ارزان و خانوادگی باشد تا تابستان امسال اجرایی شود.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تاکنون سابقه نداشت که اعتبار جداگانه ای برای میراث فرهنگی و مرمت بناهای میراثی در نظر گرفته شود اما امروز به مرز 400 میلیارد رسیده است.

سید احمد علوی به اهمیت مباحث گردشگری در جلسات و سیاستگذاری شورای اسلامی شهر تهران اشاره و تاکید کرد: امروز بودجه در شورای شهر تصویب و نهایی می شود و قطعا نظرات و پیشنهادات در حوزه گردشگری نیز مطرح خواهد شد. مورد توجه قرار گیرد. حساب.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران به تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی سازمان گردشگری شهرداری تهران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تصمیم برای ایجاد سازمان گردشگری از سال 90 مطرح شد و با تلاش ها و پیگیری های انجام شده، تصمیم گیری برای ایجاد سازمان گردشگری مطرح شد. اجازه تاسیس سازمان گردشگری به شورا رسیده است و در این هفته بحث را ادامه خواهیم داد.

وی با تاکید بر تلاش شورای شهر در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، این تلاش ها را باید به طور کامل و صحیح از سوی مدیریت شهری اجرایی کرد و گفت: مردم باید خدمات و تلاش های ما را در حوزه گردشگری احساس و ببینند.

علوی گفت: زمانی که موزه خانه اتحادیه پس از سال ها بازگشایی شود یا تصمیمی برای حفر شن گرفته شود، مردم این اقدامات را به وضوح خواهند دید. بنابراین اتوبوس های گردشگری باید در کف محله و نه در پارکینگ ها مشغول خدمت رسانی به مردم و گردشگران باشند.

وی از فعالان حوزه گردشگری، رسانه ها و سازمان های مردم نهاد خواست که مثلاً از شورا و مدیریت شهری در حوزه گردشگری، هزاران اعتبار اختصاص داده شده برای گردشگری خانواده تهرانی شریف را مطالبه کنند : یا مرمت خانه واثق الدوله و حمام که بخشی از هویت شهر تهران است، کجاست؟

یکی از اعضای شورای شهر تهران به اقدامات مثبت شورا و مدیریت شهری در خصوص رودخانه های شهر تهران اشاره کرد و تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده، رودخانه فرحزاد، رودخانه کین و رودخانه گلابدر به مسیر گردشگری تبدیل شد.

علوی با اشاره به اینکه مسیر گردشگری برای مناطق 22 گانه تهران تصویب شده است، گفت: به عنوان مثال مسیر گردشگری فیروز بهرام را به منطقه 18، مسیر گردشگری کودکان به منطقه 21 و مسیر گردشگری زیارت را به منطقه 20 اختصاص دادیم. .

وی گفت: تمام تلاش ما در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برای رفاه حال مردم شریف تهران است بنابراین همه باید توجه داشته باشیم که راه پیش رو سخت است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه برنامه های گردشگری و تفریحی نباید برای مردم راحت باشد، گفت: اتفاق خوبی در ماه مبارک رمضان در خانه موزه افتاد، اما این اتفاقات باید همیشه ادامه داشته باشد. ” سال جاری.”

علوی از مدیران شهری خواست تا به احیای میراث و آثار تاریخی که معرف هویت شهر تهران است توجه بیشتری داشته باشند و ما به آنها می گوییم که می خواهیم این حمام را مرمت کنیم اما اجازه این کار را به ما نمی دهند و خودشون کاری نکنن

وی به بازدید از زندان هارون الرشید منطقه 15 تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه این آثار تاریخی هزار ساله نیز در دست سازمان اوقاف است و امروز به انبار تبدیل شده است. برای ادوات و ادوات کشاورزان که در اختیار مدیریت شهری است، از او خواستیم برای آزادسازی آنها تلاش کند.

علوی به تلاش مدیریت شهری در مرمت بازار تهران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کمیته گردشگری، ایمنی و شهرسازی شورا تلاش خود را برای اجرای این مهم با مشارکت مردم تجمیع کرده است و امروز که بازدید می کنید بازار تهران بخش بزرگی از آن بازسازی شده یا در حال بازسازی است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران گفت: ابتدا مرمت و نوسازی بازار تهران امنیت بازار را تضمین می کند و سپس هویت و میراث فرهنگی ما را با مشارکت مردم حفظ می کند. و بازارچه ها هزینه بازسازی و نوسازی آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری نیازمند واردات اتوبوس توریستی برای شهر تهران هستیم، گفت: از مدیریت شهری خواستیم حداقل 22 اتوبوس گردشگری خریداری کنند.

علوی در پایان از نمایندگان سازمان توسعه فضاهای فرهنگی خواست تا نسبت به تکمیل پروژه سبای آیینی توجه بیشتری داشته باشند زیرا به گفته وی سرمایه زیادی از شهر تهران صرف پروژه سبای آیینی شده است. بیش از 20 سال است و مردم تهران باید در اسرع وقت از طعم و لذت استفاده از آن لذت ببرند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *