فوری/ توزیع سبدکالا جدید ماهانه دولت برای مادران

تبلیغات بنری

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کنبدکاووس در مراسم توزیع مرکزی 270 سبد غذایی رایگان برای زنان باردار و مادران دارای فرزند زیر سه سال گفت: توزیع بسته های غذایی (سبد کالا) بین زنان باردار و مادران دارای فرزند زیر سن. از سه نفر در چارچوب اجرای طرح ملی حمایت از مادران و کودکان.

بهزستی این مراسم را در روستای کم بخت قدم آباد مرکز این شهرستان مرزی برگزار کرد.

پری بابیان اینکه در این طرح برخی آموزش های مهارتی و رفتاری مرتبط با بارداری و تربیت فرزندان و همچنین توانمندسازی خانواده (زنان) ارائه می شود.

وی ادامه داد: این طرح ملی در مدت 3 سال برنامه ریزی شده و امسال اولین سال اجرای آن است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کنبدکاووس نیز گفت: ارزش هر سبد غذایی اهدایی به زنان باردار و مادران کودکان زیر سه سال که بیشتر آن حبوبات و پروتئینی است بالغ بر پنج میلیون ریال است که از محل تامین شده است. منابع ملی .

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین در خصوص ارائه کالابرگ به مادران گفت: کالابرگ به خوبی از سوی دولت تامین شده است. در این مرحله که از بهمن ماه آغاز و تا اردیبهشت ادامه دارد، منابع به طور کامل تامین می شود. برای ادامه پروژه کالابرگ در بودجه 1403 که در مجلس در حال بررسی است پیش بینی هایی انجام داده ایم.

مزایای یسنا به مادران دارای فرزند زیر دو سال تعلق می گیرد. اما میزان این حمایت چقدر است و شرایط اخذ آن چیست؟

اهمیت انکارناپذیر تغذیه نوزادان، دولت را بر آن داشته تا در راستای اجرای ماده 24 قانون حمایت از خانواده و جوانان و در قالب حمایت از یسنا از خانواده های دارای نوزاد حمایت مضاعف بپردازد.

این طرح در ابتدا به صورت پایلوت در هشت استان ایلام، لرستان، هرمزگان، گلستان، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و شمالی و خانواده های دارای فرزند زیر دو سال در دهه اول اجرا شد. از زندگی درآمد از این طرح حمایت می شود. یسنا 400 هزار تومان گرفت.

اما حمایت یسنا از ابتدای اردیبهشت ماه در سراسر کشور اجرا شده است تا تمامی مادران دارای فرزند زیر دو سال و در سه گروه درآمدی برتر در کل کشور بتوانند از این حمایت برخوردار شوند. میزان حمایت از طرح یسنا نیز از 400 هزار تومان به 600 هزار تومان افزایش یافت.

مشمولان طرح حمایتی یسنا که در پایان هر ماه پرداخت می شود، می توانند بسته های حمایتی شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات، روغن، حبوبات، خشکبار، میوه جات و سبزیجات و بسته های بهداشتی شامل پوشک، شامپو، صابون دریافت کنند. و اقلام بهداشتی مواد شوینده کودک و مادر تا مبلغ 600 هزار تومان رایگان و خرید از فروشگاه های طرف قرارداد.

مادران سه خانوار پردرآمد نیز می توانند با ورود به اپلیکیشن شام و وارد کردن کد ملی سرپرست خانواده از وضعیت خود مطلع شوند تا از مشمولیت یا عدم مشمولیت خود مطلع شوند.

مصوبه هیأت وزیران در خصوص «تداوم اجرای طرح فهرست الکترونیکی سال 1403 هجری قمری» ابلاغ شد.

در این اطلاعیه آمده است: هیأت وزیران در جلسه مورخ 9/2/1403 هجری شمسی پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به استناد اصل (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد. ایران: 1- در اجرای بندهای (1) و (2) بند (الف) تبصره (8) قانون بودجه سال 1403 کشور (قسمت اول) و به منظور ادامه اجرای طرح بودجه الکترونیک فهرست کالاهای در سال 1403 هجری شمسی وزارت تعاون، کار و رفاه متعهد به امور اجتماعی است که طرح مذکور را از محل اعتبارات مربوطه مصوب در قانون بودجه سال جاری اجرا می کند.

تبصره – اقلام کالای اساسی مشمول طرح و نحوه توزیع حمایت بین رده های مذکور طبق مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت می باشد.

2- سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد به اجرای بند (پ) تبصره (16) قانون بودجه سال 1403 کل کشور (قسمت اول) و تا ابلاغ قسمت دوم قانون مذکور به شرح شرح است. در بند فوق با توجه به تخصیص اعتبارات کالایی به فرم طبق محاسبه و به نسبت میزان اعتبارات تخصیص یافته برای کالاها در جداول قانون بودجه سال 1402 کل کشور.

تبصره – در اجرای این بند و تسویه مطالبات انبار پیمانکاران در پروژه فجران، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است دویست هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات کل بودجه به دستگاه های مجری یعنی بهزیستی ایران پرداخت کند. شرکت خدمات فناوری (فارا) وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی.

منبع: زنهار

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *