فوری /خبر خوش سخنگوی دولت برای کارکنان دولت

تبلیغات بنری

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: گام دیگری از وعده رئیس جمهور شهید مبنی بر عادلانه شدن حقوق کارکنان دولت برداشته شد. این هفته دولت با تصویب لایحه نظام پرداخت کارکنان دولت برای نظارت بر پرداخت های اضافه کاری و عادلانه شدن پرداخت ها موافقت کرد.

وی ادامه داد: امروز در جلسه شورای دولت مواردی که در ازای عضویت در سازمان های بین المللی باید پرداخت می شد به تصویب رسید.

سخنگوی دولت با اشاره به نامه روز گذشته رئیس جمهور منتخب به سرپرست رئیس جمهور، از ابلاغ مفاد این درخواست توسط آقای مطلع در خردادماه خبر داد تا تغییرات غیرضروری رخ ندهد. سرگرمی رز نوشت: علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گروه خبرنگاران گفت: گام دیگر وعده رئیس جمهور شهید مبنی بر عادلانه شدن حقوق کارکنان دولت بود. این هفته، دولت با تصویب لایحه سیستم پرداخت کارکنان دولت برای نظارت بر پرداخت های اضافی و عادلانه کردن پرداخت ها موافقت کرد.

وی ادامه داد: امروز در جلسه شورای دولت مواردی که در ازای عضویت در سازمان های بین المللی باید پرداخت می شد به تصویب رسید.
بهادری جهرمی همچنین خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر مصوبه ارتقای مشارکت در حفاظت از محیط زیست است که به تقویت مدیریت این حوزه و جلب مشارکت مردم در حوزه محیط زیست کمک می کند.

سخنگوی دولت همچنین درباره روند اجرا و تحلیف رئیس جمهور منتخب گفت: پس از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان و صدور اعتبارنامه رئیس جمهور، مراسم اجرا و تحلیف برگزار می شود. این روند طبیعی است و نباید به حاشیه رانده شود زیرا دولت بعدی بدون حاشیه سازی بهتر می تواند خدمت کند. این دوره تحت اختیارات دولتی نیست و روال عادی طی می شود.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: برای دولت چهاردهم آرزوی موفقیت دارم و در صورت نیاز به کمک کارشناسی در خدمت دولت خواهم بود. موفقیت دولت موفقیت همه مردم و کشور است. رئیس جمهور منتخب با تایید ادامه برنامه هایی که در دوره شهید رئیسی تصویب شده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از همکاران شهید رئیسی در ستاد ما حضور دارند. امیدواریم از این برنامه ها استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص نامه مسعود مازیکیان به یکی از مطلعین در خصوص انتصابات در دوره انتقالی دولت گفت: این درخواست رئیس جمهور منتخب بوده است. درست است که رئیس جمهور منتخب تحلیف نشده است و آقای مطلع سرپرست ریاست جمهوری است، اما ایشان از مردم رای گرفتند و درخواست داشتند که آقای مخبر محتوای این درخواست را در خردادماه اعلام کنند تا تغییرات غیرضروری صورت نگیرد. این اتفاق نمی‌افتد، اما وقتی کسی استعفا می‌دهد، طبیعی است که روال آن دستگاه را نمی‌توان متوقف کرد.

وی افزود: شهید رئیسی همواره بر ادامه خدمت به مردم تاکید داشتند و رهبر انقلاب نیز همین امید را دارند. دولت کارها را به سرعت پیش می برد. آقای مخبر تاکید کرد که تا روز تحلیف وزرا باید مانند روز اول کار کنند تا مدیون مردم و شهدای رئیس جمهور نباشند.

بر اساس مصوبه هیات وزیران، مقرر شد سقف پرداختی ماهانه خالص سالانه از محل حقوق، مزایا، پاداش و سایر پرداخت‌های مستمر و غیر مستمر به افراد منصوب از سوی دولت یا مسئولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی تعیین شود. و مدیریت در شرکتها و مؤسسات مشمول اصلاحیه شد.

این تصمیم در تاریخ 17/4/1403 هجری شمسی توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. بر این اساس در تبصره بند (2) مصوبه مورخ 19/03/1403 عبارت «ارسال گزارش به هیأت حقوق و دستمزد» به عبارت «با عنایت به تبصره ماده (74) ق.م. این سیستم.” قانون مدیریت خدمات کشوری.

متن ماده (74) قانون خدمات کشوری و تبصره ضمیمه آن به شرح زیر است:

با هدف هماهنگی در تعیین حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی. شورای حقوق و دستمزد شامل عضویت رئیس سازمان اداری و برنامه ریزی کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دو وزیر به انتخاب هیات وزیران، رئیس مرجع ذی صلاح و جمعی از نمایندگان کمیته های اجتماعی است. برنامه، بودجه و حساب های شورای اسلامی (به عنوان ناظر) تشکیل می شود. کلیه مراجع اجرایی اعم از مشمول مقررات این قانون و یا غیر آن باید قبل از اتخاذ تصمیم در مراجع ذیصلاح قانونی برای تعیین یا تغییر مبانی و کنترل حقوق و حقوق، موافقت شورای مذکور را اخذ نمایند. مزایای کارکنان آنها یا هر نوع حقوق جدیدی. مصوبات و تصمیمات شورا پس از تایید رئیس جمهور به اجرا در می آید.

وظایف دبیرخانه هیئت مزد به عهده سازمان خواهد بود.

تبصره – هیأت وزیران و سایر دستگاههایی که صلاحیت تنظیم مقررات پرداخت را دارند. آنها باید قبل از هر تصمیمی نظر مثبت این شورا را کسب کنند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *