فوری/خبر مهم برای سربازان و مشمولان سربازی

تبلیغات بنری

سردار محمد جواد زاده کمند با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفایش اظهار داشت: امروز جوانان ایران اسلامی در لباس مقدس سربازی نقش فعال و جدی ایفا می کنند. تامین امنیت کشور و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی.

وی با اشاره به اینکه وظیفه عمومی فرصت مغتنمی برای توانمندسازی مهارت های جوانان و رشد و تعالی نسل آینده در جامعه است، افزود: به همین منظور اردوگاه آموزشی کارکنان وظیفه عمومی در سال 1395 مطابق با استانداردهای سازمان راه اندازی شد. فرمانده کل نیروهای مسلح. سردارزاده کمند با اشاره به اینکه مرکز آموزش کارمندان دو وظیفه مهم را بر عهده دارد: اجرای دوره های مهارتی عمومی با ارائه 5 بسته مهارتی آموزشی و اجرای دوره های مهارتی تخصصی. وی بیان کرد: در تلاش هستیم تا پرسنل وظیفه در دوران خدمت مقدس کارآمدتر باشند و پس از پایان خدمت نیز زمینه های شغلی برای آنان فراهم شود.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروزه یکی از معضلات اساسی جامعه ما بحث اشتغال است و مسیر ورود به اشتغال مهارت آموزی است، تصریح کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما بحث اشتغال است. وی بیان کرد: اگر جوانان ما بتوانند مهارت های لازم را کسب کنند قطعا به اشتغال آنها کمک می کند.

سردارزاده کمند با اشاره به فعالیت قرارگاه آموزشی کارکنان نیروهای مسلح طی هفت سال و نیم گذشته گفت: بیش از یک میلیون و 870 هزار سرباز تحت پوشش مهارت های تخصصی و عمومی قرار گرفتند. از این تعداد بیش از 900000 نفر مهارت های تخصصی کسب کرده اند.

فرمانده قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اهمیت و ضرورت تشکیل باشگاه دانش آموزی برای خبرنگاران پلیس گفت: تشکیل باشگاه دانش آموزی خبرنگاران نیروی انتظامی از سوی فرجه حائز اهمیت است تقویت آموزش های مهارتی در نیروهای مسلح و اعلام و گزارش موثر اقدامات پلیس.

سردار زاده کمند با اشاره به اینکه یکی از گروه هایی که امروز در اردوی آموزشی کارکنان علی البدل کمک شایانی می کند، اصحاب رسانه هستند. وی بیان کرد: افتتاح باشگاه دانشجویی خبرنگاران پلیس ایده و راهکار بسیار موفقی بود. که قطعا در اجرای هدفمند وظایف پلیس موثر خواهد بود.

وام 150 میلیونی سربازی برای سربازانی است که در حال خدمت هستند و یا مدت زیادی از خدمت سربازی نمی گذرند و می خواهند با کسب وام با مهارت هایی که در دوران خدمت کسب کرده اند، زمینه اشتغال ایجاد کنند. وام سربازی یا به عبارتی تسهیلات خوداشتغالی سربازان به افرادی تعلق می گیرد که در حین خدمت گواهینامه فنی و حرفه ای اخذ کرده و حداکثر پنج سال از پایان خدمت آنان گذشته باشد. این وام توسط سربازان ماهر برای ایجاد شغل پرداخت می شود و مانند وام های قرض الحسنه سود چندانی به آن تعلق نمی گیرد و متقاضیان تنها 4 درصد کارمزد وام پرداخت می کنند. اقساط این وام بسته به مدت بازپرداخت مشخص شده بین 1.948.000 تومان تا 2.727.000 تومان است.

مدارک مورد نیاز وام سربازی 1403

متقاضیان برای دریافت وام نظامی در سال 1403 هجری قمری باید مجموعه ای از مدارک را جمع آوری کنند که نشان دهنده توانایی های حرفه ای و سطح تحصیلات آنها باشد. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

گواهینامه های مهارتی: این گواهی ها باید توسط موسسات آموزشی معتبر صادر شوند و می توانند شامل دوره هایی باشند که قبل، حین یا بعد از خدمت سربازی گذرانده شده اند.

مدارک شناسایی: شامل کارت ملی و شناسنامه به روز و معتبر

گواهی تحصیلی: مدارکی که از موسسات آموزشی مختلف اعم از هنرستان ها، دانشگاه ها، دانشگاه های علمی کاربردی و سایر دانشگاه ها صادر می شود. سطح تحصیلات می تواند شامل تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشد.

کارت پایان خدمت: برای مشمولانی که خدمت سربازی خود را به پایان رسانده اند باید کارت پایان خدمت صادره از سال ۱۳۹۶ به بعد ارائه شود.

علاوه بر این، متقاضیان باید فرم درخواست وام را که شامل اطلاعات شخصی و جزئیات درخواست است، با دقت تکمیل کنند. هزینه درخواست وام در سال جاری 50 هزار تومان است که باید هنگام ارسال درخواست پرداخت شود.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *