لزوم تبیین مبارزات شهید چمران در برابر رژیم صهیونیستی

تبلیغات بنری

رئیس شورای شهر تهران تایید کرد:

مراسم یادبود شهید عالم مجاهد صوفی مصطفی شمران عصر امروز (چهارشنبه 9 خرداد) با حضور شاهزاده سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و مهدی شمران برگزار شد. ، رئیس شورای شهر تهران در حوزه هنری.

مهدی شمران در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و یارانش گفت: قبل از حادثه ای که برای رئیس جمهور شهید پیش آمد، شخصاً معتقد بودم که در آینده انتخابات ساده و آسانی خواهیم داشت چرا که رئیس جمهوری داشتیم که در میان مردم، با مردمی سازنده و کوشا، که خالصانه و خالصانه برای مردم تلاش کردند و سعی کردند گره های مردم را باز کنند.

وی گفت: شهید رئیسی روابط ما را با همسایگان بهبود بخشید و ما را در روابط بزرگ بین المللی شریک ساخت، به خاطر این خدمات، فکر می کردم مردم به ناچار او را برای ریاست جمهوری آینده انتخاب می کنند، اما خداوند اینطور ننوشته است. و سرانجام نشد و این واقعه شد و شهید شد و تمام بافت من پنبه شد. خداوند حکمت و قدرت و توانایی خود را به خوبی نشان داده است و این وقایع بدین معناست که بدون توکل و توسل به خدا نمی توان انتظاری داشت و هر چه امید داریم باید به خدای متعال باشد و آنچه را که او دوست دارد دوست بداریم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به تبیین خصلت های شهید شمران پرداخت و گفت: شمران عارف بزرگ، رزمنده ای شجاع، عالمی کم نظیر، هنرمندی مهربان و مدیری مدبر بود که هر جا که رفت تشکیلاتی ایجاد کرد. در جهان. . ابتدا دانشمند بزرگی در فیزیک الکترونیک بود و دانشجوی ممتاز دانشکده مهندسی بود، سپس به آمریکا اعزام شد و پس از آن در آمریکا ابتدا در تگزاس و کالیفرنیا دکترای خود را گرفت.

  • شمران خاطرنشان کرد: شهید شمران واقعاً عالم بزرگی بود و از علمای برجسته و نامدار کشورمان بوده و هست. این یک تغییر عمده در فیزیک پلاسما ایجاد کرد. وی از فعالان سیاسی بود و در تمام دوران تحصیل، علاوه بر علوم دینی، به مبارزات انقلابی نیز می پرداخت که خود در این باره می گوید: «من همیشه در صف مقدم ستادها بودم، به ویژه پس از کودتای ننگین 28 مرداد. او کمپین های زیادی را در دانشکده فنی اجرا کرد.»

وی شهید چمران را صوفی در این زمینه دانست و ادامه داد: اولین کتاب شهید چمران را با عنوان بینش و دعا در خوزستان گردآوری و منتشر کردیم. عرفان چمران به مقدمات شهادتش می افزاید. کارگردان و دانشمند او مبارز و جنگجوی قدرتمندی بود. بله، پس از آموزش نظامی در مصر، به لبنان رفت و هشت سال با اسرائیل جنگید.

رئیس شورای شهر تهران تائید کرد: شمران در هر کجا که بود تشکیلات داد و برای اولین بار در تاریخ در ارتفاعات لبنان زمانی که تانک های اسرائیلی برای سرکوب مردم لبنان آمدند، تانک های اسرائیلی با سلاح های دستی حمله کردند و منهدم کردند. همه آنها در ارتفاعات لبنان بودند و این موضوع در تاریخ مسکوت ماند زیرا فلسطینی ها، لبنانی ها و سوری ها نمی خواستند از این ماجرا باخبر شوند، اما تصاویر مرحوم حاج احمد خمینی در کنار این تانک ها ثبت شد.

شمران با تاکید بر اینکه آن که آماده شهادت است شجاع ترین است، گفت: رزمندگان ما در جنگ شجاع بودند زیرا آماده شهادت بودند. شهید چمران سیاستمدار مهمی بود. یاسر عرفات و دیگر رهبران سیاسی با او مشورت کردند. قبل از جنگ هشدار داد که صدام به ما حمله خواهد کرد و با شروع جنگ شخصاً چند صد نفر را آموزش داد. شهید چمران دستور تشکیل ارتش 10 هزار نفری را گرفت و گفت که باید نیروهای داوطلب را آموزش دهیم و برای حوادث غیر مترقبه آماده باشیم و در همین راستا ستادی برای جنگ های نامنظم تشکیل داد و دشمن را مجبور به ورود به خوزستان کرد.

انتهای پیام/1 Q21

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *