مهم‌ترین عضو کابینه بایدن که شما نمی‌شناسید

تبلیغات بنری

به گزارش سارین، کاترین تای، نماینده تجاری آمریکا که توسط جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آن کشور منصوب شده است، معمار برجسته رویکرد اقتصادی تقابلی بایدن در قبال چین است. او در گفتگوی اخیر خود با خبرنگار فاکس گفت: واقعاً از این که به عنوان حامی صنایع داخلی دیده شوم خسته شده ام.

به گفته فاکس، شاید تای در این مورد درست باشد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به قانون‌گذاران جمهوری‌خواه گفت که خواهان یک سیاست «همه تعرفه‌ها» است که در آن همه مالیات‌های فدرال با مالیات بر واردات جایگزین شود. ترامپ در کوتاه مدت متعهد شده است که تعرفه 10 درصدی را بر تمامی کالاهای وارداتی از هر کشوری اعمال کند. ایده‌های بایدن و تای در مقایسه با طرح‌هایی مانند این طرفدار تجارت آزاد به نظر می‌رسند، که قیمت‌های مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد و قوانین مالیاتی را بسیار پسرفته‌تر می‌کند.

با این حال، همچنین شایان ذکر است که تای و بایدن بسیاری از تعرفه‌های ترامپ را از زمان ریاست‌جمهوری او ادامه داده‌اند و این امر برخلاف سرزنش‌های سازمان تجارت جهانی است. در بهار امسال، بایدن مجموعه ای از تعرفه های جدید را علیه چین اعمال کرد که مهمترین آنها بر خودروهای الکتریکی و باتری ها بود. تای و دولت بایدن در کل خود را در حال ترسیم مسیر جدیدی می دانند که سیاست های ضد کارگری گذشته را معکوس می کند. تای می گوید: «ما کارگران را کنار گذاشته ایم، در حالی که به یک سیاست اقتصادی داخلی و بین المللی نیاز داریم که از منافع مردم ما دفاع کند. اما آیا واقعا دوره قبل آنقدر بد بود؟ آیا سیاست های دولت بایدن به مسائل کمک می کند؟

تجارت جهانی به کاهش فقرا دامن زد

از دیدگاه تمام بشریت، دوره جهانی شدن* که در سال 1990 آغاز شد تا حدودی معجزه آسا بود. نرخ رشد در کشورهای فقیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این دوره شاهد کاهش قابل توجه نرخ فقر شدید، به ویژه در چین بود، اما نه تنها. با این حال، این دوره پیامدهای فاجعه باری برای کارگران تولیدی در کشورهای ثروتمند داشت. مناطق و صنایعی در ایالات متحده که در معرض رقابت واردات چینی قرار دارند، شاهد کاهش شغل، کاهش درآمد مادام العمر و حتی مصرف بیش از حد مواد مخدر بوده اند.

در عین حال، محققان، از جمله کسانی که برخی از بزرگترین هزینه‌های شوک چین را شناسایی کرده‌اند، متوجه می‌شوند که ایالات متحده از تجارت با چین سود ناچیزی داشته است. واردات چینی قیمت کالاها را کاهش داد، که استانداردهای زندگی را بالا برد، به ویژه برای فقرا، که مجبور بودند بیشتر از درآمد خود را صرف کالاهای مصرفی کنند تا ثروتمندان. منتقدان مدت‌ها مدعی شده‌اند که توزیع مجدد برای کسانی که متحمل ضرر شده‌اند در عمل بسیار محدود بوده است. این تمایل به موضع تقابل‌آمیزتر در قبال صادرکنندگانی مانند چین را تقویت می‌کند که در قالب تعرفه‌های اعمال شده توسط ترامپ و تا حد زیادی بایدن ادامه یافته است.

تعرفه های ترامپ کارساز نبود

تای به Vox می‌گوید که مصرف‌کنندگان لزوماً برای تعرفه‌های بالا پرداخت نمی‌کنند. او می افزاید: «زمانی که ما شروع به بررسی قیمت ها طی پنج یا شش سال گذشته در ایالات متحده کردیم، شاهد افزایش خودکار قیمت ها در نتیجه تعرفه ها نبودیم.

اما در واقعیت، تعرفه ها همیشه روی قیمت تاثیر گذاشته است. حداقل چهار مطالعه مختلف با کیفیت بالا به تعرفه ها در دوران ترامپ پرداخته اند. نتایج آن بررسی ها نشان داد که این تعرفه ها به طور کامل یا تقریباً به طور کامل توسط مصرف کنندگان آمریکایی در قالب قیمت های بالاتر پرداخت شده است. و اشتباه نکنید: مصرف کنندگان آمریکایی بهای تعرفه های ما را می پردازند.

در این میان، تعرفه های ترامپ در ایجاد شغل در آمریکا موفق نبوده است. این تعرفه ها همچنین با واداشتن چین به اقدام تلافی جویانه، به ویژه در مورد سویا و پنبه، مشاغل کشاورزی ایالات متحده را از بین برد. مشخص نیست که آیا تعرفه های بایدن در صرفه جویی یا افزایش مشاغل در بخش هایی مانند باتری و خودروسازی موفق تر باشد. اگرچه تعرفه ها یک موضوع اقتصادی بود، اما ملاحظات سیاسی نیز در آن نقش داشتند. مناطقی که بیشتر تحت تاثیر تعرفه های ترامپ قرار گرفتند در سال 2020 بیشتر به او رای دادند. در حالی که تای مطمئناً به وضع تعرفه ها علیه چین بر اساس محاسن اعتقاد دارد، لازم نیست کاملاً بدبین باشید تا اینکه تا چه حد عوامل سیاسی سیاست گذاری تعرفه در بایدن را هدایت می کند. مدیریت.

تجارت و نظم جهانی

تای مطمئناً رویای سازمانی را در سر می پروراند که بتواند «اقتصادهای مبتنی بر بازار» را احیا کند، اما در عین حال او خواستار اعمال تعرفه بر فولاد و آلومینیوم است که تقریباً برای همه کشورها اعمال شود، نه فقط چین. مقررات خرید آمریکا توسط دولت بایدن به متحدانی مانند کره جنوبی نیز آسیب رسانده است و بایدن با تلاش یک شرکت ژاپنی برای خرید فولاد آمریکایی مخالفت کرده است. آیا این فقط در مورد چین است یا یک تغییر کلی تر به سمت محافظه کاری است؟

تای حمایت قوی از ترجیحات تجاری ایالات متحده در قبال آفریقا ابراز کرده است که منجر به خوش بینی نسبت به مدل جدیدی که او نمایندگی می کند با کشورهای فقیر رفتار عادلانه ای خواهد داشت، اما تاکنون رویکرد تجاری جدید بیشتر به ما یادآوری می کند که چقدر از اقدام قبلی سود برده ایم و چقدر ممکن است. با رها کردنش از دست دادن


فراجهانی شدن به سطح شدیدی از اتصال و یکپارچگی بین کشورها و اقتصادها در مقیاس جهانی، از جمله تعمیق و تسریع جریان های فرامرزی کالا، خدمات، سرمایه، اطلاعات و مردم اشاره دارد.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *