مهم/ تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه شامل چه افرادی میشود؟

تبلیغات بنری

پس از شیوع ویروس کرونا که تبعات خود را به همراه داشت و شرکت های زیادی را تحت تاثیر قرار داد، نگرانی هایی را در خصوص صرفه جویی در هزینه های مردم و از سوی دیگر بازپرداخت بدهی ها به ویژه به شبکه بانکی به همراه داشت، اما این امر با موافقت نظام برای حمایت بود. کاربران شبکه بانکی بویژه فعالان اقتصادی شورای پول و اعتبار در خصوص بازپرداخت تسهیلات خود تصمیماتی اتخاذ کردند.

از جمله مهم ترین تصمیماتی که برای صاحبان مشاغل به ویژه شرکت های کوچکی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات مالی شده اند اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی اتخاذ شده است که مصادیق آن در یک مقاله مشخص خواهد شد. با تصمیم دولت، اقساط از اسفند تا اردیبهشت ماه به مدت سه ماه به تعویق می افتد.

در این تصمیم گفته شده است که افراد نمی توانند وام های قرض الحسنه را بازپرداخت کنند و با ابهام در مورد دسته بندی هایی که می توانند از آن استفاده کنند و چه وام هایی را شامل می شود و به گفته برخی مسئولان این تصمیم شامل شرکت های متضرر و حقوق بگیران نیز می شود. موضوعی که توسط تعدادی از مدیران ارشد بانکی مورد سوال قرار گرفته است را شامل نمی شود و معلوم می شود که همه افراد تحت پوشش وام قرض حسنه هستند و استثنایی ندارد، یعنی فقط محدود به صاحبان مشاغل کوچک یا سایر اقتصادی نیست. به عبارت دیگر، وام قرض الحسنه به مدت سه ماه به تعویق می افتد، بنابراین افراد دارای حقوق ثابت اعم از کارمندان یا سایر کارکنانی که حقوق ثابت دریافت می کنند، مشمول این مصوبه می شوند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *