همسان‌سازی حقوق شامل این بازنشستگان می‌شود + جزییات

تبلیغات بنری

بابایی کارنامی گفت: اقدام اخیر سازمان برنامه و بودجه برای واریز مبالغ تسویه حقوق بازنشستگان به صندوق بازنشستگی کشوری مرتبط است.

در پی اعلام داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص تصویب آیین نامه اجرایی متناسب با حقوق مستمری بگیران، اعلام کرد: طی روزهای آینده مبلغی به صورت علی الحساب به مستمری بگیران واریز می شود تا یک پس از صدور احکام می توان تسویه حساب نهایی را انجام داد. اکنون کارشناسان این سوال را مطرح می کنند که آیا تدبیر دولت شامل بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی می شود یا فقط شامل بازنشستگان کشوری و لشکری ​​می شود؟

النا نوشت: علی بابایی کارنامی (نماینده مردم ساری و رئیس مجموعه کارگری در مجلس) در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سازمان برنامه و بودجه مبنی بر واریز مبالغ به حساب از معادله انجام شده است. حقوق بازنشستگان وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان دولتی، همانطور که برای بازنشستگان ارتش است و نه برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی.

وی افزود: اساساً کار سازمان برنامه و بودجه به نیروهای دولتی که حقوق آنها را پرداخت می کنند مرتبط است و ربطی به سازمان تامین اجتماعی که منابع خود را دارد ندارد.

بابایی کارنامی تصریح کرد: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری تعدیل می شود و دولت متعهد به آن است، افزود: از ابتدای برنامه هفتم توسعه، حقوق کارگران در سال جاری باید تعدیل شود و فرمول اجرا شود. مشابه فرمول تعدیل حقوق بازنشستگان کشوری است. خود سازمان تامین اجتماعی باید مبالغ این تعدیل را پرداخت کند.

رئیس جناح کارگری مجلس گفت: منابع مورد نیاز برای این اقدام بیش از کاهش بدهی های دولت به تامین اجتماعی است و برای این منظور امسال باید سهام مورد مطالعه برای کاهش بدهی های سازمان در سال جاری با واگذاری انجام شود. سهام، و این روش باید در همان زمان انجام شود که در آن سایر بدهی های پولی پرداخت می شود. پس از این رویه، تعهد پرداخت اجرایی به عهده خود سازمان تامین اجتماعی است.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *