وام فوری 50 تا 100 میلیونی دولت با کارمزد خیلی کم

تبلیغات بنری

ابراهیم شادمهربا با اشاره به اینکه مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز از سال 1400 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: در زمینه مشاغل خانگی با پنج اداره دولتی همکاری داریم که عبارتند از اداره میراث فرهنگی، اداره کل صمت، جهاد کشاورزی. ، بنیاد شهید و بنیاد البرز. اداره کل ارشاد.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی البرز نقش مهمی در راه اندازی این مرکز داشت، بیان کرد: با توجه به اهداف تعیین شده با آغاز به کار این مرکز 52 هزار پروژه خانگی بهسازی شد که منجر به فعالیت مروجین زیادی در این زمینه شد. این امر منجر به فرش، کشاورزی، صنعت و غیره شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تسهیلات ارائه شده از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان در حوزه مشاغل خانگی اشاره کرد و توضیح داد: در این مدت بیش از 192 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده است. از چهار هزار نفر از جامعه هدف.
وی تصریح کرد: این تسهیلات بین 50 تا 100 میلیون تومان بود و 80 درصد کسانی که توانستند آن را دریافت کنند زنان سرپرست خانوار بودند.

شادماهار تصریح کرد: مهمترین رشته در حوزه مشاغل خانگی فرش و پس از آن پوشاک و سپس صنایع دستی در حوزه میراث فرهنگی است.

این مسئول افزود: امسال 150 میلیارد تومان به عنوان سهم اعتباری برای بازپرداخت تسهیلات البرز اختصاص یافت که از ابتدای سال بازپرداخت شد.

وی گفت: خوشبختانه سرعت صدور مجوز مشاغل خانگی در البرز افزایش چشمگیری داشته و از سال 400 تاکنون به حدود هزار مجوز رسیده است که نقش عمده ای در تحقق شعار امسال خواهد داشت.

افراد واجد شرایطی که مایل به دریافت وام فوری 100 میلیون تومانی هستند باید با در دست داشتن مدارک مربوط به حساب جاری خود برای تکمیل فرم قرارداد تسهیلات به شعبه محل سپرده مراجعه کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت این وام باید ضامن رسمی وجود داشته باشد و در عین حال وام گیرنده باید حداقل 10 درصد مبلغ وام را از قبل تهیه و تا پایان مدت وام به بانک تحویل دهد. پرداخت حق بیمه به عنوان امنیت بیشتر ممنوع است. این تسهیلات با سود 23 درصد به مشتری پرداخت می شود. ضمناً این تسهیلات باید حداکثر ظرف مدت 36 ماه بازپرداخت شود.

با احتساب مبلغ وام، نرخ سود و مدت بازپرداخت، مبلغ هر قسط بالغ بر 3 میلیون و 870 هزار و 972 تومان است. کل سود تسهیلات 39 میلیون و 354 هزار و 998 تومان و مبلغ وام و سود آن 140 میلیون و 64 هزار و 998 تومان است.

بانک الرفح در راستای حمایت همه جانبه از مشتریان خود، تسهیلاتی با عنوان «اوفوق» با سقف تا سقف 300 میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و 750 میلیون تومان برای اشخاص حقوقی تدارک دیده است.

افراد برای دریافت وام 300 میلیون تومانی از بانک الرفح باید در یکی از شعب بانک الرفح سپرده قرض الحسنه داشته باشند. علاوه بر داشتن حساب وام، لازم است مدت سپرده گذاری بین یک تا 12 ماه باشد تا فرد بتواند برای تسهیلات مذکور اقدام کند. علاوه بر این، این افراد باید 20 میلیون تومان را به عنوان سپرده نگه دارند تا بتوانند برای دریافت وام اقدام کنند. وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام، ارائه ضامن برای کسر حقوق، اعتبارسنجی یا اعتبار اشتغال است. این وام اعتباری بوده و تنها چهار درصد کارمزد دارد. پس از دریافت وام، افراد حداقل شش ماه و حداکثر 60 ماه فرصت دارند تا اقساط را بازپرداخت کنند.

با احتساب شرایط ذکر شده برای اخذ این وام، کارمزد ثابت و حداکثر مدت پرداخت اقساط، مبلغ هر قسط 5 میلیون و 454 هزار و 545 تومان می باشد. کل سود این تسهیلات 36 میلیون تومان و کل وام و سود آن حدود 336 میلیون تومان است.

مشمولان مستمری تامین اجتماعی که فیش واریزی آنها مرتبط با این عوارض است، می توانند از این عوارض برای دریافت تسهیلات “رفح کالا” اقدام کنند. این وام به مبلغ 200 میلیون تومان در راستای رفاه حال مشتریان این بانک ارائه شد.

حقوق بگیرانی که فیش واریزی آن ها متعلق به بانک الرفح است می توانند برای دریافت وام 200 میلیونی از این مجموعه با نرخ سود 18 درصد اقدام کنند. افراد علاوه بر داشتن فیش حقوقی باید دارای اعتبار اشتغال باشند تا بتوانند برای این وام اقدام کنند. مبلغ سپرده مورد نیاز برای دریافت این وام اعلام شده است و متقاضیان این تسهیلات نباید بدهی معوق یا چک برگشتی ثبت شده در سیستم بانکی داشته باشند. افراد باید حداکثر ظرف مدت 10 ماه این وام را بازپرداخت کنند.

مردم از طریق این تسهیلات می توانند انواع کالاها را از فروشگاه های طرف قرارداد خریداری کنند. به طور کلی این فروشگاه ها فروشگاه های زنجیره ای، لوازم خانگی، فرش و … هستند. مردم می توانند برای مشاهده لیست فروشگاه های طرف های قرارداد در این گروه به سایت اصلی این بانک مراجعه کنند. مراکز وام به صورت ین به صورت کارت اعتباری ارائه می شود و در صورتی که حقوق وی 60 درصد مبلغ اقساط را پوشش دهد، کل مبلغ به متقاضی ارائه می شود.

افرادی که کل مبلغ وام مذکور را با در نظر گرفتن سود 18 درصدی و مدت بازپرداخت 10 ماهه دریافت می کنند، باید هر ماه حداقل 21 میلیون و 686 هزار و 836 تومان پرداخت کنند. کل سود این تسهیلات 16 میلیون و 868 هزار و 356 تومان و مجموع وام و سود آن 218 میلیون و 928 هزار و 356 تومان است.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *