پرداخت وام فوری 250 میلیون تومانی دولت برای خرید خودرو داخلی

تبلیغات بنری

میثم آیروز مدیر کل مسکن و تسهیلات نگهداری بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تجلیل از دو شهید قاضی و ایثارگر با اشاره به خدمات ارائه شده توسط این اداره دولتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این مدیریت دولتی شامل دو نفر است. ادارات کل مسکن و ادارات دولتی مؤسسه مراقبتی است که خدمات خود را مطابق قانون ارائه می کند.

وی اولین خدمت این مدیریت دولتی را اینگونه تشریح کرد: اولین خدمتی که این اداره دولتی به ایثارگران ارائه می دهد بیمه عمر و حوادث است. منازل و اثاثیه شهدای مشمول بنیاد شهید را ایمن می کنیم. حداکثر بیمه حوادث امسال 150 میلیون تومان است.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات بهزیستی بنیاد شهید و امور ایثارگران دومین خدمت ارائه شده در این اداره کل را معافیت از خدمت سربازی دانست و گفت: یکی از فرزندان ایثارگران با نرخ معافیت از خدمت سربازی برخوردار است. از 25 درصد یعنی اگر جانباز 50 درصد دو فرزند داشته باشد هر دو فرزند از خدمت سربازی معاف می شوند.
امروز سومین دستگاه این اداره کل از ارائه پلاک و ویلچر ویژه جانبازان 50 درصد به بالا خبر داد.

وی ادامه داد: البته فرزندان شهدا و جانبازان 25 درصد به بالا می توانند برای طرح ترافیک اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، تحویل خودروهای بومی به ایثارگران را چهارمین خدمت ارائه شده در این مدیریت دولتی دانست و گفت: سال گذشته طبق قانون بین 25 تا 49 درصد از جانبازانی که از محدودیت‌های حرکتی رنج می‌برند، با وام 250 دلاری، خودروی بومی گرفتند و میلیون‌ها تومان وام قرض الحسنه با 4 درصد کارمزد و اقساط دریافت کردند.

عروز به موضوع واردات 50 درصدی خودروهای خارجی برای جانبازان اشاره کرد و گفت: واردات خودروی جانبازان در شرف اتمام است و مسئولان وزارت دفاع قول دادند سامانه ثبت درخواست را از هفته آینده باز کنند.

وی ششمین خدمت این مدیریت دولتی را سهم سوخت دانست و گفت: البته بحث سهم سوخت سال گذشته به دلیل اینکه در قانون بودجه پیش بینی نشده بود متوقف شد. اما با همکاری دولت تعاون در مدت زمان کوتاهی 50 درصد و بیشتر سهمیه سوخت در اختیار ایثارگران قرار گرفت.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به اعطای وام های ناچیز و وام ازدواج به ایثارگران و فرزندان آنان از دیگر خدمات این اداره کل اشاره کرد و گفت: در حوزه مسکن، بر اساس ماده 7 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، وزارت راه و شهرسازی موظف است با واگذاری 25 درصد از زمین به ایثارگران، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا به قیمت سال 1369 اما در حال حاضر حدود 200 هزار ایثارگر در انتظار به دست آوردن زمین هستند که باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنیم.

ارز درباره اعطای وام ساخت و خرید مسکن به ایثارگران نیز گفت: وام ساخت و خرید مسکن به مبلغ 600 میلیون تومان به مدت 20 سال به صورت اقساط و با کارمزد 4 درصد بازپرداخت می شود که قرار است به 750 میلیون افزایش یابد. تومان از مهرماه

وی خاطرنشان کرد: این مدیریت دولتی معافیت نامه ایثارگران را از انشعابات آب، برق و گاز ارائه می کند. شهدا همچنین از پرداخت عوارض شهرداری برای خانه های خود تا 120 مترمربع معاف هستند.

تبلیغات بنری

sadonline به نقل از سارین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *